دفتر تعامل صنعت و دانشگاه در دانشگاه فردوسی مشهد افتتاح شد

ارسال شده در تاریخ :

دفتر تعامل صنعت و دانشگاه با محوریت باشگاه فرانگران نوین روز سه شنبه 5 تیر ماه با حضور رئیس و مسئولین دانشگاه و صنعت گران استان خراسان رضوی در مرکز تحقیق و توسعه دانشگاه فردوسی مشهد افتتاح گردید.

دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در مراسم افتتاحیه این دفتر ، ضمن قدردانی از تلاش های مدیران و مسئولین دانشگاه و صنعت که توانستند نام خراسان و مشهد را در کشور بلند آوازه نمایند، سعی و تلاش بیشتر در این عرصه را با وجود تمام ناملایمات و مشکلات از ضروریات این استان ارزیابی کرد و افزود مدیران، اساتید دانشگاهی و صنعتگران باید با تعامل با یکدیگر و کار و تلاش مضاعف سعی کنند تا نام مشهد و خراسان را در کشور بلند آوازه نمایند و روز به روز به پیشرفت این استان بیافزایند.

دکتر کافی با اشاره به جایگاه بین المللی دانشگاه فردوسی مشهد، یکی از مأموریت های این دانشگاه را حفظ جایگاه خود در عرصه های جهانی و افزایش سطح علمی دانست و افزود تلاش شده است که دانشجویان تحصیلات تکمیلی و اساتید دانشگاه در کنار علم آموزی در عرصه صنعت و کارآفرینی ایفای نقش نمایند و لازم است تا در حوزه کسب و کار نیز بتوانیم روز به روز پیشرفت کنیم که این مهم جز با تعامل بین دانشگاه و صنعت امکان پذیر نیست.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ادامه داد در این دانشگاه سعی شده است تا هزینه های حاصل از صرفه جویی در حوزه های مختلف در امر صنعت و کارآفرینی مصرف شود تا شاهد پیشرفت دانشگاه در این راستا باشیم و امید است این بذر کاشته شده با تلاش های اساتید دانشگاهی و صنعتگران در آینده درختی پر ثمر گردد که فرزندان این آب و خاک بتوانند از آن استفاده نمایند. وی در ادامه خبر از ساخت برج فناوری دانشگاه در آینده ای نزدیک داد و اذعان داشت در چند سال اخیر کلنیک ها و دفترهای تخصصی مختلف در دانشگاه ایجاد شده است که توانسته است به حوزه صنعت و دیگر حوزه ها کمک رسان باشد.

دکتر کافی پیوند بین دانشگاه و صنعت را یک پیوند ناگسستنی عنوان کرد و افزود: افتتاح دفتر تعامل صنعت و دانشگاه با کمک مردم می تواند برای جامعه مفید باشد روز به روز شاهد پیشرفت صنعت استان باشیم.

آقای سید احسان مصطفوی رئیس باشگاه فرانگران نوین از ملزومات پیشرفت صنعت کشور را بهره مندی از دانش روز و اساتید مجرب دانشگاهی دانست و افزود: در شرایط فعلی این دو نهاد به یکدیگر نیازمند هستند و لازم است برای حل مشکلات یکدیگر از تجربیات هم استفاده نمایند. وی استفاده از دستاوردهای دانشگاه برای توسعه صنعت و ایجاد نمایشگاه برای ارائه توانمندی های صنعت و مشکلات آن جهت رفع توسط مجامع دانشگاهی را از مهمترین اهداف این دفتر عنوان کرد و ادامه داد: از دیگر اهداف ایجاد دفتر تعامل صنعت و دانشگاه، حرکت به سمت تجاری سازی ایده های دانشگاهی، افزایش کمی و کیفی نمایش دانشجویان از صنعت و صنعتگران، تعریف مشکلات صنعت در قالب پایان نامه ها و اشتغال زایی برای دانشجویان و دانش آموختگان و تأمین نیروی متخصص برای صنعت می باشد.

رئیس باشگاه فرانگران نوین افتتاح دفتر تعامل صنعت و دانشگاه را پلی به جهت ایجاد یک فدراسیون جهانی کارآفرینی به کمک دانشگاه فردوسی مشهد دانست و ابراز امیدواری کرد با ایجاد این فدراسیون بتوانیم گامی مؤثر در پیشبرد اهداف دانشگاه و صنعت در استان خراسان رضوی و حتی کشور برداریم.

در ادامه با حضور رئیس و سایر مسئولان دانشگاه همچنین میهمانان این مراسم دفتر تعامل صنعت و دانشگاه در پردیس دانشگاه فردوسی مشهد  افتتاح شد.

ارسال کننده خبر: الهی نژاد

840205

840204

840206

840208

840209

آخرین اخبار