دریافت جایزه علمی ژان تریکار توسط پژوهشگر پسادکتری دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر نرگس کریمی نژاد پژوهشگر پسادکتری دانشگاه فردوسی مشهد که تحت راهنمایی و حمایت دکتر عادل سپهر دانشیار دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست بر روی فرسایش های تونلی و فرونشست دشت های خراسان رضوی در حال پژوهش می باشد موفق به دریافت جایزه علمی بین المللی ژان تریکار انجمن بین المللی ژئومورفولوژی شد.

جایزه ژان تریکار یکی از معتبرترین جوایز بین المللی ژئومورفولوژی در جهان است که به یادبود پروفسور ژان تریکار به پژوهشگران جوان حوزه ژئومورفولوژی با دستاوردهای برجسته در موضوعات مرتبط با ژئومورفولوژی تعلق می گیرد. این جایزه برای اولین بار امسال به یک محقق ایرانی و پژوهشگر پسادکتری دانشگاه فردوسی مشهد در یازدهمین همایش بین المللی ژئومورفولوژی در کویمبرا پرتغال اعطا شد.

شایان ذکر است دکتر کریمی نژاد در پروژه علمی مدیریت ریسک و اکوژئومورفولوژی فرونشست و فروچاله های استان خراسان رضوی تحت راهنمایی دکتر عادل سپهر، موفق به چاپ دستاوردهای علمی در این حوزه و دریافت گرنت پژوهشگران جوان انجمن بین‌المللی ژئومورفولوژی و جایزه بین المللی ژان تریکار شد.

دکتر عادل سپهر، دانشیار دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست، مجری پروژه مطالعات فرونشست و فروچاله استان خراسان رضوی و عضو هیات مدیره انجمن بین‌المللی ژئومورفولوژی و نماینده رسمی ایران در این انجمن است.

 

1

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه