دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه واسط عراق تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه امضاء کردند

ارسال شده در تاریخ :

تفاهمنامه میان دانشگاه فردوسی مشهد با حضور دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و دکتر مازن الحسنی رئیس دانشگاه واسط در جهت گسترش زمینههای همکاری علمی و تبادل دانش طرفین در تاریخ 30 دی 1399 به صورت مجازی امضا شد.

دکتر محمد کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در مراسم امضای این تفاهم نامه ضمن ابراز خرسندی از گسترش همکاری های علمی بین المللی با دانشگاه های کشور عراق، آمادگی دانشگاه فردوسی مشهد را برای انتقال دانش و اجرایی سازی تفاهم نامه را اعلام کرد. دکتر کافی اهمیت دانشگاه واسط را در این زمینه دانست که هم مرز با کشور ایران است و امکان اجرایی سازی تفاهم نامه در زمانی کوتاه میسر است و ابراز امیدواری کرد هر چه  سریعتر قرارداد های اجرایی در ذیل این تفاهم نامه نیز آماده و عملیاتی شود.

رئیس دانشگاه واسط عراق  نیز خاطرنشان کرد همکاری با دانشگاه های ایرانی در جهت توسعه و ارتقای سطح آموزشی، علمی و پژوهشی دانشگاه واسط مورد توجه ما است. وی دانشگاه فردوسی مشهد را معتبرترین دانشگاه منطقه در عراق معرفی کرد و تصریح کرد هم اکنون ۱۵ هزار دانشجو در ۶۱ گروه و زیر مجموعه آموزشی در دانشگاه واسط عراق تحصیل می کنند. این دانشگاه در حال حاضر ۱۵ دانشکده داشته و ۶۷۶ عضو هیأت علمی در اختیار دارد.

وی بیان داشت کشور عراق هم اکنون ۴۵ دانشگاه فعال دارد که دانشگاه واسط از نظر علمی در رتبه نهم قرار دارد که با توجه به نوپا بودن دانشگاه، رتبه قابل قبولی است.

یادآور می شود همکاری دانشگاه فروسی مشهد با دانشگاه واسط شامل زمینههایی است که طرفین برای تحقق منافع مشترک خود در پیشرفت علمی، مناسب دانسته و به توسعه همکاری در زمینه علم دانش میان طرفین در همه بخشها و عرصههای مربوط به آن کمک میکند. 

 

99111502

99111503

 

 

 

 

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه