دانشگاه فردوسی مشهد میزبان دانشجویان ممتاز بین المللی سراسر کشور

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، جشنواره فرهنگی ـ زیارتی دانشجویان بین المللی سراسر کشور از تاریخ 6 الی 11 فروردین ماه با حمایت سازمان امور دانشجویان وزارت عتف و با حضور حدود 230 دانشجوی غیرایرانی از 20 دانشگاه سراسر کشور و از 18 ملیت به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار خواهد شد.

دکتر حمیدرضا طاهری معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد درباره هدف از این جشنواره گفت: هدف از این اردو فرهنگی، آموزشی و زیارتی است و دانشجویان برتر نخبه غیرایرانی که در دانشگاه های سراسر کشور در حال تحصیل هستند در آن شرکت کرده و افتخار میزبانی از آنان بر عهده دانشگاه فردوسی مشهد قرار گرفته است.

وی اظهار داشت دانشجویان این جشنواره در دو بخش دختران و پسران برگزار خواهد شد که ابتدا دانشجویان دختر و سپس دانشجویان پسر غیرایرانی دانشگاه های سراسر کشور مهمان دانشگاه فردوسی مشهد خواهند بود. وی همچنین افزود طی برگزاری این جشنواره و با همکاری دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری برنامه های ویژه آموزشی تدارک دیده شده تا ضمن زیارت بارگاه نورانی امام رضا (ع) و آشنایی با اماکن فرهنگی و تاریخی شهر مشهد، دانشجویان بهره کافی را از این اردو ببرند.

همچنین دکتر زینب موذن زاده دبیر جشنواره فرهنگی – زیارتی دانشجویان سراسر کشور نیز در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد هدف از این جشنواره را بسترسازی جهت گسترش دیپلماسی فرهنگی و ترویج پیام دوستی، همدلی و مودت، بین فرهنگ‌های متفاوت و دانشجویان بین المللی دانست. وی در خصوص این جشنواره گفت: جشواره در دو بازه زمانی 6 لغایت 8 فروردین ویژه دانشجویان دختر و 9 الی 11 فروردین ویژه دانشجویان پسر برگزار می گردد.

وی در تشریح سیاست‌های اجرایی این رویداد افزود: ایجاد فضای دوستانه و دانشجو محور جهت قرابت دانشجویان بین المللی با یکدیگر، ضرورت ایجاد ظرفیت همکاری‌های بین المللی در حوزه فرهنگی و فراهم آوردن راهکارهای حفظ ارتباط میان دانشجویان بین‌المللی پس از اتمام تحصیل با دانشگاه از اهم سیاست‌های اجرایی این جشنواره است.

دکتر موذن زاده در خصوص برنامه‌های تدارک دیده شده در طول برگزاری این جشنواره برای دانشجویان گفت: با توجه به شور و اشتیاق دانشجویان به شرکت در برنامه‌های زیارتی بارگاه مطهر رضوی و آشنایی با مجموعه حرم مطهر، برنامه‌های زیارتی و حرم شناسی از برنامه‌های روزانه شرکت کنندگان در این جشنواره است. همچنین بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی شهر مشهد در کنار برگزاری کارگاه‌های آموزشی و معرفت شناسی از دیگر برنامه‌های حائز اهمیت این رویداد است.

وی افزود در روز آغازین برپایی این جشنواره، در راستای ارج نهادن به مقام شامخ شهیدان، مراسم ادای احترام و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گمنام دانشگاه، با حضور دانشجویان و با همراهی مسئولین دانشگاهی و وزارتی برگزار خواهد شد.

همچنین در مراسم افتتاحیه و اختتامیه این جشنواره شخصیت‌های برجسته فرهنگی اجتماعی  کشور به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت. دبیر این جشنواره، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و برپایی مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی را از دیگر فعالیت‌های شرکت کنندگان در این جشنواره عنوان نمود.

 

taheri991128

 

moazen

 

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه