55 درصد از دانش‌آموختگان سال 93-92 دانشگاه فردوسی مشهد شاغل هستند

ارسال شده در تاریخ :

بر اساس بررسی انجام‌شده توسط موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی و دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که از اسفندماه 1396 آغازشده بود، وضعیت اشتغال دانش‌آموختگان سال 93-92 دانشگاه‌های کشور بر اساس خود اظهاری دانشگاه‌ها و استعلام از وزارت کار مورد رصد و پایش قرار گرفت.

نتایج این بررسی نشان داد در سال مورداشاره دانشگاه فردوسی مشهد در مقاطع مختلف 4001 دانش‌آموخته داشته که 55 درصد آن‌ها (2207 نفر)، 4 سال بعد از فراغت از تحصیل یعنی در سال 1396 دریکی از بخش‌های دولتی یا خصوصی شاغل بوده‌اند.

دکتر رضا پیشقدم معاون آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد بابیان خبر فوق از تصویب آیین‌نامه تعامل با دانش‌آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد در هیئت‌رئیسه دانشگاه خبر داد و حفظ ارتباط پایدار با دانش‌آموختگان، پایش جایگاه اجتماعی و وضعیت شغلی دانش‌آموختگان در سطح ملی و بین‌المللی، ایجاد زمینه برای استفاده دانش‌آموختگان از ظرفیت‌های مختلف دانشگاه، استفاده از تجارب و ظرفیت‌های دانش‌آموختگان در راستای مأموریت‌های دانشگاه و علاوه بر این ایجاد بستر کارآمد برای تعامل میان دانش‌آموختگان را از اهداف تصویب این آیین‌نامه بیان نمود.

وی افزود دانش‌آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد به‌زودی می‌توانند با دریافت کارت دانش‌آموختگی در تعامل با دانشگاه فردوسی مشهد باشند و در سایه این تعامل از ظرفیت‌های پیش‌بینی‌شده در راستای اهداف کلان سند راهبردی دانشگاه استفاده نمایند.

دکتر پیش‌قدم علاوه بر این از تصویب و ابلاغ آیین‌نامه ارتقای توان اشتغال پذیری دانشجویان کارشناسی در وزارت علوم خبر داد و خاطرنشان کرد دانشگاه فردوسی مشهد به‌زودی با تصویب شیوه‌نامه مربوطه بسترهای لازم برای تحقق اشتغال بیشتر دانش‌آموختگان دانشگاه را فراهم خواهد کرد.

آخرین اخبار