اطلاعیه حمایت ویژه از اعضای هیئت‌علمی رشته‌های علوم پایه و مهندسی در فراخوان "اعطای کرسی شهید چمران"

ارسال شده در تاریخ :

به منظور کمک به زنده‌ نگهداشتن یاد و ارزش‌های والای شخصیت برجسته کشورمان، شهید دکتر مصطفی چمران، بنیاد ملی علم ایران (INSF)، با همکاری بنیاد شهید چمران، سالانه به پژوهشگران برجسته و ممتاز رشته‌های علوم پایه و مهندسی، کرسی پژوهشی ۳ تا ۵ ساله به همراه یک تندیس ویژه اعطاء می‌کند. مهلت فراخوان این کرسی، تا پایان ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ است.

این کرسی به اعضای هیئت‌علمی رشته‌های علوم پایه و مهندسی، با شرایط زیر تعلق می‌گیرد:

  • پژوهشگر برجسته با مرتبه استاد تمام که دارای مرجعیت علمی و وجهه بین‌المللی یا ملی باشد.
  • متقاضیان باید حداقل یک پروژه پژوهشی اجرا و استفاده شده در سطح ملی داشته باشند.
  • طرح ارسالی باید منجر به جریان‌سازی علمی در رشته کرسی شود.

صاحبان کرسی پژوهشی می‌توانند در هر سال از مدت اجرای طرح، علاوه بر همکار پژوهشی هیئت‌ علمی ملی و بین‌المللی، ۲ نفر پژوهشگر پسادکتری و ۲ نفر دانشجوی دکتری در تیم علمی خود داشته باشند. هر مورد کرسی شهید چمران به یک عضو هیئت‌علمی به مدت حداقل ۳ سال تعلق می‌گیرد. این حمایت برای عضو هیئت‌علمی تا دو سال دیگر قابل تمدید خواهد بود و در مجموع تا ۵ سال تداوم خواهد داشت.

اقدام برای دریافت این کرسی به دو صورت امکان‌پذیر است. در حالت اول، هر شخص می‌تواند به صورت مستقیم اقدام نماید. در حالت دوم، مؤسسات علمی و دانشگاه‌ها، اساتید و دانشمندان برجسته خود را در رشته‌های مذکور نامزد و معرفی می‌نمایند. بدیهی است روند داوری طبق روال‌های متداول بنیاد ملی علم ایران صورت خواهد گرفت.

مهلت فراخوان این کرسی، تا پایان ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ است و میزان حمایت از کرسی شهید چمران تا ۱.5 برابر سقف حمایت‌های سالانه بنیاد از کرسی‌ها است.

علاقه‌مندان در صورت هرگونه سؤال می‌توانند با کارگروه کرسی و گرنت، دکتر اعظم پورمحمد با ایمیل Supervision@insf.org و شماره تلفن ۸۲۱۶۱۱۵۵- ۰۲۱ در تماس باشند.

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه