حضور معاون پژوهش و فناوری دانشگاه در هجدهمین مجمع سالانه اتحادیه روسای دانشگاه‌های آسیایی و امضاء تفاهم‌نامه با چهار دانشگاه مهم شرق آسیا

ارسال شده در تاریخ :

با دعوت دبیرخانه مجمع سالانه اتحادیه روسای دانشگاه‌های آسیایی (AUPF)، دکتر احمدرضا بهرامی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه در این مجمع که در دانشگاه دافادیل بنگلادش از تاریخ 1 تا 3 آذرماه برگزار گردید شرکت کرد، و در خلال این مجمع با چهار دانشگاه مهم شرق آسیا تفاهم‌نامه همکاری امضاء نمود.

گسترش برنامه‌های کارآفرینی در دانشگاه‌های آسیا از برنامه‌های اصلی این اتحادیه است. در این مجمع 60 دانشگاه از 13 کشور مختلف آسیایی حضور داشتند. اهداف دانشگاه فردوسی مشهد از این سفر موارد زیر می‌باشد:

1- آشنایی با مدل‌ها و روند جهانی حرکت دانشگاه‎ها به سمت کارآفرینی

2- ارزیابی از ظرفیت دانشگاه‎های موفق برای توسعه همکاری

3- آغاز مذاکره با دانشگاه‌های هدف

4- امضای توافقنامه همکاری با دانشگاه‌های منتخب

در این مجمع درباره موضوعاتی همچون سرمایه‌گذاری در آموزش، تأسیس آزمایشگاه متمرکز و مستقل نوآوری و تأسیس صندوق حمایت از توسعه کارآفرینی صحبت شد. در حاشیه این مجمع، دکتر بهرامی با مسئولان دانشگاه دافادیل دیدار و گفتگو کرد و برای ایشان برنامه‌های دانشگاه در حوزه بین‎الملل را توضیح داد. همچنین با نمایندگان دانشگاه‌های مالزی، لیتوانی، اندونزی و ... مذاکره نمود.

از جمله دستاوردهای این سفر امضاء تفاهم‌نامه همکاری با  دانشگاه‌های Gnangchang چین، دانشگاه پرلیس مالزی، ‌دانشگاه بین‌المللی دافادیل بنگلادش و دانشگاه جنوبی بنگلادش می‌باشد که شامل همکاری در زمینه‌های آموزشی، دانشجویی، پژوهشی و علمی بین‌المللی است.

بر اساس هماهنگی قبلی مقام محترم رایزنی  فرهنگی ایران در داکا، دکتر بهرامی با مدیر گروه «ادبیات زبان فارسی» در دانشگاه داکا دیدار و گفت و گو کرد. به طوری‌که در این گفت‌وگو ها مشخص شد که اعضای هیأت علمی و مخصوصا دانشجویان این دانشگاه دارای اشتیاق زیادی برای زنده نگه داشتن فعالیت آکادمیک در حوزه زبان فارسی می‌باشند.  همچنین در بازدید از گروه مهندسی ژنتیک این دانشگاه مشخص شد که اطلاعات کافی از پیشرفت‌های ایران و حوزه‌‌های تکنولوژی نوین از جمله بیوتکنولوژی دارند و ضمن پاس‌داشت کشور ایران، نسبت به همکاری با کشور ایران علاقه نشان می‌دادند.

98090915

 

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه