حضور مدیر اکتشاف و مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

در دیدار مدیر اکتشاف و مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت جمهوری اسلامی ایران به همراه گروهی از مدیران آن شرکت با دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، دستگاه کاتالیست RFCC که توسط دانشمندان دانشگاه فردوسی مشهد طراحی و به بهره‌برداری رسیده است افتتاح گردید.

روز پنجشنبه 5 مهرماه 1397 مهندس هندی مدیر اکتشاف  و مهندس طالقانی مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت جمهوری اسلامی ایران به همراه گروهی از مدیران آن شرکت در دانشگاه فردوسی مشهد حضور یافتند و با رئیس دانشگاه فردوسی مشهد دیدار کردند. این نشست به دنبال قراردادهای علمی تحقیقاتی میان دانشگاه فردوسی مشهد و شرکت ملی نفت ایران تحت عنوان کمیته راهبردی در دفتر دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد که طی آن دکتر بهرامی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه  همچنین جمعی از اساتید گروه زمین‌شناسی دانشگاه فردوسی مشهد به‌عنوان تیم اجرائی پروژه حضور داشتند.

دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در این نشست اظهار داشت:  در طی سابقه 68 ساله دانشگاه فردوسی مشهد حدود 10 سال است که این دانشگاه رویکرد خود را به‌گونه‌ای تغییر داده است تا به سمت نیازهای جامعه و صنعت حرکت کند. وی در خصوص فعالیت‌های دانشگاه فردوسی مشهد درزمینهٔ صنعت نفت و گاز با اشاره به تأسیس پژوهشکده نفت و گاز در دانشگاه گفت: ما توانسته‌ایم دانشمند متخصصی را در این زمینه از سراسر کشور جذب نموده و همچنین همکاری‌های علمی و تخصصی با متخصصین خارج از ایران را شروع کنیم.

وی ادامه داد: اگر درگذشته دانشگاه یک‌نهاد خدمت رسان به کشورهای مجاور بود اما اکنون ضمن تداوم آن مأموریت همکاری‌های علمی در سطح بالایی را با کشورهای پیشرفته آغاز نموده است.

مهندس هندی مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران نیز در این نشست با ابراز خرسندی و با اشاره به همکاری علمی پژوهشی دانشگاه فردوسی مشهد با شرکت نفت اظهار داشت: اکنون یکی از آرزوهای دیرینه من تحقق پیداکرده است. وی تصریح کرد در یک سال گذشته از مجموع 5 قراردادی که با دانشگاه‌های مختلف بسته‌شده، دانشگاه فردوسی مشهد یکی از بهترین‌ها بوده است. وی گفت گروه دانشگاه فردوسی مشهد خوب کار می‌کنند و چشم‌انداز خوبی را ترسیم می‌نمایند.

دکتر موسوی حرمی، دکتر پور مقدم، دکتر خوراکیان و دکتر حسینی از اساتید گروه زمین‌شناسی دانشگاه فردوسی مشهد می باشند که تیم تحقیقات پروژه مشترک میان دانشگاه و شرکت نفت را تشکیل می‌دهند.

در ادامه این نشست مهندس هندی، مهندس طالقانی و مهندس حاجیان و تیم همراه دستگاه کاتالیست RFCC که توسط دانشمندان دانشگاه فردوسی مشهد طراحی و به بهره‌برداری رسیده است بازدید و آن را افتتاح نمودند. لازم به ذکر است کاتالیست RFCC که از ضروریات صنعت نفت، گاز و پتروشیمی می‌باشد و تاکنون از خارج از کشور تهیه می‌ شده با استفاده از این دستگاه هم‌اکنون قابلیت تولید آن در داخل برای اولین بار ایجاد می‌گردد.

همچنین مدیران شرکت ملی نفت ایران ضمن بازدید از مرکز زمین‌لرزه شناسی دانشگاه فردوسی مشهد، نشست ویدئوکنفرانسی با همکار خارجی پروژه تحقیقاتی مشترک دانشگاه فردوسی مشهد و شرکت ملی نفت ایران داشته و پس‌ازآن از مرکز فناوری‌های نوین دانشگاه فردوسی مشهد بازدید به عمل‌آورده و عملکرد موفق آن را با قابل‌ستایش دانستند.

840513

840514

840515

840516

آخرین اخبار