حضور سخنگوی دولت در جمع دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد روز پنجشنبه  19  آبان 1401 دکتر بهادری جهرمی سخنگوی دولت جمهوری اسلامی ایران با حضور در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد، در میان دانشجویان حاضر گردیده و با آنان به گفتگو پرداخت. وی در سخنان خود با استناد به آیات قرآن اظهار داشت پیشرفت در گروی تغییر از درون است اما برخی برخلاف آن تصور نموده و بجای آنکه به توانمندی های جوانان خودمان اعتماد کنند، در بیرون به دنبال حل مشکل هستند.

وی با اشاره به برخی فشارهای اقتصادی ناشی از سوء مدیریتها، تحریم ها و همچنین شرایط کرونایی حاکم بر کشور گفت دولت جدید مصمم بود به این مردم و به همه سلایق اعتماد کند؛ لذا ریل بازگشت به مردم را در پیش گرفت و در این راستا ۳۱ سفر استانی در قالب بررسی همه مسائل انجام گرفت.  وی خاطر نشان کرد که در 10 سال گذشته نرخ تورم 60 درصد بوده که در دولت فعلی به 40 درصد رسیده است و ادامه داد هرچند این میزان تورم نیز بالاست اما نشان می دهد دولت در مسیر کاهش تورم قرار دارد اما این مسیر هنوز کامل نشده است.

سخنگوی دولت در خطاب به دانشجویان گفت فضای دانش و دانشگاه اقتضای مباحثه را دارد اما هاضمه‌اش بی‌ادبی، بی‌نظمی و کار غیر علمی نیست.  من و شما امروز دور هم جمع شده ایم بیاندیشیم، بگوییم و بشنویم؛ هم از مشکلات بگوییم و هم از ایده‌های حل آن و هم از علل وجود آن. همچنین از آینده بپرسیم تا بدانیم کلید حل مشکلات آینده ما چیست و در چه صورت و با چه روش می‌توانیم به سمت حل مشکل برویم.

وی با بیان اینکه طبیعتا در جامعه اختلاف دیدگاه وجود دارد، اظهار کرد: باید شرایطی را فراهم کرد که همه مسئولان به دانشگاه بیایند و پاسخگو باشند؛ وی افزود بهتر است در کنار یکدیگر بجنگیم و تلاش کنیم نه علیه هم.

در ادامه این نشست تعدادی از دانشجویان به نمایندگی سوالات خود را مطرح و سخنگوی دولت به آنان پاسخ داد.

 

jah2

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه