حضور دانشگاه فردوسی مشهد در پنجمین نمایشگاه اختصاصی ایران و تاجیکستان IranExpo

ارسال شده در تاریخ :

بنا به دعوت استانداری خراسان رضوی از دانشگاه فردوسی مشهد جهت شرکت در پنجمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان ( IranExpo، شهر دوشنبه) در محل کاخ باربد، دکتر عذرا  قندهاریون، مسئول گروه برنامه ریزی و توسعه همکاری های علمی بین المللی، به نمایندگی  دانشگاه در این نمایشگاه حضور یافت. نمایشگاه با حضور علیرضا رزم‌حسینی استاندار خراسان رضوی، محمدتقی صابری سفیر ایران در تاجیکستان، دکتر  علی رسولیان معاون امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی،  محمدرضا مس فروش مدیر کل صنعت و معدن استان خراسان،  محمدرضا حیدری رئیس شورای اسلامی شهر مشهد، فیض الله زاده وزیر صنعت و تکنولوژی های نو تاجیکستان، جمعه خان زاده رئیس اتاق بازرگانی و صنایع تاجیکستان، فعالان برتر اقتصادی تاجیکستان و ایران و همچنین سفرای ژاپن، کره، هند، پاکستان، افغانستان، اوکراین و قرقیزستان گشایش یافت.

دکتر قندهاریون در دو بازدید استاندار و سفیر کشور ایران، مقامات و وزرای کشور تاجیکستان از غرفه دانشگاه، ضمن معرفی جایگاه ممتاز بین‌المللی دانشگاه فردوسی مشهد در سطح منطقه و اشتراکات فراوان فرهنگی و ادبی خراسان و کشور تاجیکستان، به تشریح توانایی ها و قابلیت های همکاری دانشگاه با کشور تاجیکستان در زمینه های تجاری سازی آموزش عالی، فن آوری، ارتباط دانشگاه با صنعت، آموزش و تبادل استاد و کنسرسیم تفتاش پرداخت.

از آنجایی که ارتباط میان کشورهای ایران و تاجیکستان پس از چهار  سال در قالب نمایشگاه اختصاصی  IranExpo  عملی شد و دانشگاه فردوسی مشهد، هم به عنوان تنها دانشگاه شرکت کننده در این نمایشگاه و هم تنها نهاد پژوهش-محور، فرهنگی و دانش-بنیان بود، با استقبال ویژۀ طرف تاجیکستانی روبه‌رو شد. در نشست مشترک تجار و فعالان اقتصادی، بار دیگر توانایی های دانشگاه در ارتباط با صنعت در قالب سخنرانی برای مقامات، تجار و فعالین اقتصادی دو کشور تشریح شد. در پایان نیز سردیس فردوسی به رسم یادگار به حسن اسدا... زاده تاجر کلیدی، فعال اقتصادی تاجیکستان و رئیس بانک آریان و محمدتقی صابری  اهدا شد.

98101703

98101704

98101705

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه