جلسه هم‌اندیشی مسئولان مرکز اطلاع‌رسانی و کتابخانه مرکزی با اعضای هیئت‌علمی گروه آموزشی زبان و ادبیات فرانسه

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی  دانشگاه فردوسی مشهد پیرو سلسه جلسات هم‌اندیشی مرکز اطلاع‌رسانی و کتابخانه مرکزی با گروه‌های آموزشی دانشگاه اعضای هیئت‌علمی گروه آموزشی زبان و ادبیات فرانسه دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد ضمن بازدید از امکانات این مرکز با مسئولان این مرکز نیز گفتگو نمودند.

دکتر عباسی رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و کتابخانه مرکزی دانشگاه ضمن خیرمقدم ، گزارشی اجمالی از وضعیت فعلی کتابخانه و امکانات و خدمات ویژه هر بخش ارائه نمود  یکی از دلایل دعوت از اعضای هیئت‌علمی گروه‌های آموزشی را ارتباط تنگاتنگ و بیشتر  و دریافت بازخورد از کاربران کتابخانه به‌ویژه اعضای هیئت‌علمی برای رفع مشکلات و ارتقاء خدمات برشمرد.

 در ادامه خانم فرجامی مسئول خدمات کتابخانه‌ای و هراتیان مسئول آموزش و ارتباطات کتابخانه نیز توضیحاتی در خصوص خدمات بخش نشریات و بخش آموزش و ارتباطات دادند، سپس سوا لات اعضای گروه آموزشی زبان فرانسه در خصوص پایگاه‌های اطلاعاتی و کتاب‌ها و سامانه‌های مرتبط با کتابخانه توسط  دکتر عباسی و همکارانشان پاسخ داده شد.

در ادامه دکتر فارسیان مدیر گروه زبان و ادبیات فرانسه خاطرنشان کردند که برای اولین بار امسال گروه زبان فرانسه دانشجو برای مقطع دکتری خواهد پذیرفت، بنابراین در این مقطع زمانی لازم است کتابخانه توجه خاصی به تهیه منابع زبان فرانسه داشته باشد، همچنین توافق شد تا بعضی از جلسات آموزشی گروه زبان فرانسه به در کتابخانه برگزار شود، همچنین دانشجویان ورودی 97 به‌منظور آشنایی بیشتر و بهتر در قالب تور آموزشی به کتابخانه بیایند . جلسات هم‌اندیشی با گروه‌های آموزشی فرصت مغتنمی فراهم می‌کند تا مسئولین کتابخانه با نقطه نظرات و مطالبات کاربران آشنا شوند و از طرفی اعضای گروه‌های آموزشی نیز از شرایط و امکانات کتابخانه اطلاعات دقیق‌تری کسب کنند. جلسه تکمیلی این نشست در قالب بازدیدی از بخش‌ها و برگزاری کارگاهی برای جستجو در منابع قابل‌دسترس در دانشگاه متعاقباً" برگزار خواهد شد.

آخرین اخبار