سومین جلسه کمیته دانشگاهیان کنگره هجده هزار شهید استان خراسان رضوی در دانشگاه برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد جلسه کمیته برگزاری کنگره هجده هزار شهید استان خراسان رضوی در روز یکشنبه 29 تیرماه 1399 در محل سالن شورای سازمان مرکزی با حضور دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه، دکتر حسین افخمی روحانی رئیس پژوهشکده مطالعات اسلامی در علوم انسانی، دکتر مجتبی بذرافشان مقدم رئیس سازمان بسیج اساتید استان، دکتر حمیدرضا طاهری معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی‌، حجت الاسلام حسینی مطلق رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد و مسئولین دفاتر نهاد رهبری و معاونین دانشجویی و فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی و آزاد اسلامی و همچنین رئیس بسیج دانشجویی استان خراسان رضوی برگزار شد.

دکتر کافی درباره ی کارگروه فرهنگ ترویج ایثار، جهاد و شهادت گفت: این کار بیشتر از اینکه یک کار عمرانی باشد کاری است که از دل برآمده و مردمی می باشد، و دانشگاه ها باید با قدرت پشتیبان این طرح و برگزاری هرچه بهتر آن باشند. این کارگروه باید پشتوانه معنوی دانشگاه را داشته باشد و خارج از تشریفات اداری باشد.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در ادامه خواستار وسعت بخشیدن به کار شناسایی دانشجویان شهید شد و گفت: در دوره های قبلی تعداد زیادی دانشجوی شهید شناسایی شد، و ازآنجایی که این کنگره با نام شهدای دانشجوی استان زینت گرفته است تمام تلاش ما باید در این راستا باشد که از طریق دبیرخانه کنگره، شهدای دانشجوی استان را شناسایی کنیم و این کار را محدود به دانشگاه ها ندانیم.

وی ادامه داد: می خواهیم دانشنامه تهیه کنیم نه زندگی نامه شهدای دانشجوی استان. در ساخت پل بعثت عمدتا دانشجویان این دانشگاه و دانشگاه های استان خراسان همکاری داشتند. بهتر است ما خودمان را محدود به شهدای دانشگاه های خاص نکنیم و شهدای دانشگاهی استان را در نظر بگیریم.

دکتر کافی در پایان جلسه با اشاره به لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی پیشنهاد کرد که جلسات هماهنگی حدالامکان به صورت مجازی و وبینار برگزار شود که از لحاظ بهداشتی و بعد مکان مناسب تر است.

99042905

99042906

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه