جلسه هماهنگی‌های برگزاری مرحله ملی جشنواره قرآن و عترت در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد؛ جلسه‌‌ی هماهنگی برگزاری مرحله ملی جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور، در روز یکشنبه 20 آبان 97 در دفتر دکتر کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

در این جلسه دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه اظهار کرد: با توجه به تجربه و تخصص گروه برگزاری این جشنواره،  انتظار می‌رود با کمک خداوند جشنواره‌ای درشان  و شایسته برگزار شود.

 رئیس دانشگاه فردوسی مشهد افزود: ما اعتقادداریم که دانشگاهیان کشور عاشق قرآن و عترت‌ می‌باشند که امیدواریم شاهد برگزاری خوب این جشنواره باشیم و بازتاب برگزاری آن را نیز در جامعه شاهد باشیم.

دکتر طاهری معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه ضمن تشکر از رئیس دانشگاه برای توجه ویژه ایشان به برگزاری مسابقات ملی قرآن و عترت، اظهار نمود: جشنواره قرآن و عترت که به‌نوعی بزرگ‌ترین مسابقات دینی مذهبی دانشجویان مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور هست، از تاریخ 25 تا 28 آبان ماه 97 در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود که این مسابقات از سطح دانشگاهی، منطقه‌ای، بین دانشگاهی برگزار گردیده و مرحله ملی جشنواره قرآن و عترت با ابلاغ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.

دکتر معتمدی مدیر فرهنگی و فعالیت‌های داوطلبانه دانشگاه نیز در این جلسه اظهار داشت: در مردادماه سال جاری وزارت علوم پیشنهاد برگزاری این مسابقه ملی را مطرح کرد و با توجه به اینکه این جشنواره، حضور منتخبین هشت دستگاه آموزش عالی کشور را رقم میزند، دبیرخانه جشنواره قرآن و عترت مستقر در دانشگاه فردوسی مشهد تمام تلاش خود را بکار برده است تا یک جشنواره بسیار خوب همچنان که سابقه درخشان دانشگاه فردوسی این را گواهی می‌دهد با همان کیفیت بالا برگزار شود و برگ زرینی بر دفتر پرافتخار دانشگاه فردوسی اضافه شود.

مسئول حراست و انتظامات جشنواره نیز اقدامات انجام‌شده در واحد خود ازجمله صدور کارت شناسایی هماهنگی‌های خارج دانشگاه را برای برگزاری شایسته این جشنواره. اره اعلام نمود.

لازم به ذکر است در این جلسه مسئولان برگزاری مراسم افتتاحیه و اختتامیه، دبیر کمیته پشتیبانی و اسکان و مسئول حمل‌ونقل و ایاب ذهاب جشنواره قرآن و عترت گزارش اقدامات انجام‌شده برای برگزاری باشکوه مرحله ملی جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور، در دانشگاه فردوسی مشهد به رئیس دانشگاه ارائه نمودند.

لازم به ذکر است در مرحله سی و سوم جشنواره ملی قرآن و عترت قریب به 600 نفر در این مرحله حضور پیداکرده و در 6 بخش آوایی، معارفی، فناوری، پژوهشی، ادبی و هنری و 33 رشته با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

در بخش معارفی و آوایی حدود 500 مهمان و در سایر بخش‌های مسابقه حدوداً 50 میهمان در این جشنواره حضور دارند و  آیین افتتاحیه و اختتامیه در روزهای 26 و 27 آبان ماه 97 برگزار می‌شود.

آخرین اخبار