جلسه هماهنگی برگزاری آزمون دکتری و کارشناسی ارشد 99 با رعایت موازین و پروتکل های بهداشتی

ارسال شده در تاریخ :

جلسه هماهنگی برگزاری آزمون دکتری و کارشناسی ارشد 99 با رعایت موازین و پروتکل های بهداشتی در روز سه شنبه 7 مرداد ماه 1399 با حضور دکتر جواد ساده نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور و مدیر آموزشی دانشگاه، دکتر فروزان پاسالار مسئول مرکز بهداشت دانشگاه، معاون مدیریت حراست دانشگاه و همچنین مدیران حوزه ها و مخازن فرعی دانشگاه در محل سالن شورای سازمان مرکزی برگزار شد.

دکتر ساده در خصوص تمهیدات درنظرگرفته شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور و دانشگاه فردوسی مشهد گفت:"در جلسه امروز بر رعایت کامل پروتکل های بهداشتی تصویب شده تاکید جدی شد. دکتر پاسالار ماموریت بازدید و سرکشی از حوزه های آزمون به جهت رعایت موارد بهداشتی را عهده دار شد.

دکتر ساده در خصوص کارهای انجام شده توسط دانشگاه گفت:

تمام مکان ها، صندلی ها، دستگیره ها و سرویس های بهداشتی قبل از ورود داوطلبان ضدعفونی خواهد شد.

در چیدمان صندلی ها تاکید بر رعایت فاصله 160 سانتی متر شده است و نماینده سازمان سنجش این مورد را بازدید خواهد کرد.

جهت انجام تطبیق عکس ثبت اثر انگشت داوطلب می باشد. به این منظور یک عدد پد الکلی در اختیار هر داوطلب قرار می گیرد که پس از ثبت اثر انگشت دست خود را به وسیله آن ضدعفونی کند.

پذیرایی داوطلبان به صورت پک شده و کاملا ضدعفونی و بهداشتی در اختیار ایشان قرار خواهد گرفت.

بازرسی بدنی توسط راکت و کاملا بدون لمس و تماس بدنی انجام می شود.

داوطلبانی که علائم بیماری در آن ها دیده شود به مکان های ایزوله و مجهزی که از قبل پیش بینی شده است منتقل شده و در آزمون شرکت خواهد کرد.

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه گفت: دانشگاه فردوسی مشهد تمام موارد در خصوص حفظ سلامت داوطلبان را در نظر گرفته است ولی در طرف دیگر قضیه داوطلبان می باشند که لازم است با دانشگاه همکاری نمایند. مواردی که داوطلبان باید رعایت کنند عبارتند از:

رعایت زمان بندی در مراجعه به دانشگاه و در نظر گرفتن ترافیک در مجاری ورودی یکی از مسائل مهم در جلوگیری از ازدحام می باشد. درب های ورودی حوزه از ساعت 6:30 صبح به روی داوطلبان باز می باشد.

تاکید سازمان سنجش بر همراه داشتن ماسک سه لایه می باشد. همچنین داوطلبان بهتر است دستکش و مواد ضدعفونی کننده به مقدار لازم همراه داشته باشند.

از همراه آورن تجهیزات غیر ضروری مانند کیف خودداری نمایند.

نکته مهم دیگر درخواست از خانواده ها می باشد که حتی الامکان از همراهی داوطلبان خودداری نمایند تا از تجمع در اطراف حوزه جلوگیری شود.

تمهیداتی جهت تحویل گرفتن و نگهداری تلفن همراه داوطلبان به صورت بهداشتی در نظر گرفته شده است ولی با این حال بهتر است حتی الامکان از همراه آوردن این وسیله خودداری نمایند تا از تجمع و ازدحام در قبل و بعد از آزمون جهت تحویل گوشی جلوگیری شود.

99050702

99050703

 

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه