برگزاری کارگاه مشترک دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه فردوسی مشهد در کشور ایتالیا

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، دانشجویان دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه فردوسی‌ مشهد در کارگاه بین‌المللی فرصت‌ها و تهدید‌های حفاظت و بازآفرینی در کشورهای صنعتی/ پساصنعتی» که از ۹ تا ۱۳ مهر در دانشگاه پلی‌تکنیک میلان در کشور ایتالیا برگزار شد شرکت کردند.

در این کارگاه که به‌صورت دوره‌ای با همکاری دانشگاه‌هایی‌ از کشور ایالت متحده (Ball State University) و ترکیه (Kocaeli University) برگزار می‌‌گردد، برای اولین بار از دانشگاه فردوسی‌ مشهد به‌عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران برای مشارکت و همکاری دعوت به عمل آمد.

موضوع کارگاه حفاظت و ارزش‌دهی‌ به میراث صنعتی باهدف حفظ خصلت تاریخی‌ و امکان‌سنجی استفاده مجدد از آنان بود که شامل درس سمینار علمی‌ در دو روز اول و کار گروهی شرکت‌کنندگان در سایت‌های تاریخی‌- صنعتی شمال ایتالیا در روز‌های باقیمانده بود. درنهایت ایده‌های نهایی کارگاه در جلسه‌ای با حضور شهردار لککو توسط دانشجویان ارائه گردیدند.

از دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه فردوسی‌ مشهد هانیه مه پیکر، وحید خبازان و مهدی شیخ اسدی با سرپرستی دکتر حسین معروفی، مدیر گروه معماری و شهرسازی، در این کارگاه حضور داشتند.

841029

آخرین اخبار