برگزاری هشتمین همایش ملی سامانه‌های سطوح آبگیر باران ایران در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

هشتمین همایش ملی سامانه‌های سطوح آبگیر باران ایران در روزهای سه شنبه 5 و چهارشنبه 6 آذرماه 1398  با حضور دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، نمایندگانی از سازمان ها و ادارات کشور و استان، اساتید و دانشجویان دانشگاه در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار گردید. مراسم افتتاحیه این همایش روز 5 آذر در سالن اجتماعات رودکی دانشگاه برگزار شد. در این مراسم ابتدا دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ضمن خیر مقدم به مهمانان ارجمند جهت حضور در این همایش سلام ویژه ای داشت به چهره های خسته و آفتاب خورده از گرمای کویر چهره هایی که سختی ها را به جان خریدند تا منابع آب کشور عزیزمان را حفظ کنند.

دکتر کافی ادامه داد: امروزه در همه جای دنیا حفظ منابع آب به یکی از بالاترین اولویت های دولت ها تبدیل شده است ولی در کشور ما ایران با وجود این نعمت بزرگ خدادادی از حفظ و حراست آن غافل هستیم و یکی از پیامدهای تاسف بار آن اتفاقات ابتدای سال در چند استان کشورمان بود، ایشان ابراز امیدواری کرد با توجه به بحث آبخیزداری دیگر شاهد این گونه اتفاقات در کشورمان نباشیم.

سپس دکتر محمدتقی دستورانی رئیس دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست هدف از برگزاری این همایش را جمع آوری ایده ها، نظرات، یافته های علمی و تجربه های کارشناسی و در کنار هم قرار دادن آنها در جهت رسیدن به راهکار مناسبی برای گشایش گره ای از مشکل آب کشور عنوان کرد.

وی در ادامه با اشاره به این که در کشور ما ایران عطش تبخیر بسیار بالا است، گفت اگر بتوانیم با مدیرت از تبخیر این حتی چهار در صد از این آب جلوگیری کنیم، حجم زیادی از مشکل کم آبی در کشور مرتفع خواهد شد.

لازم به توضیح است در این همایش 97 مقاله  و 82 پوستر  پذیرفته شده است و در این دو روز چند کارگاه و پنل در دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست برگزار شد.

98090703

98090704

98090705

 

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه