برگزاری نشست هم اندیشی اساتید با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد مقدس در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

به همت دفتر هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی، نشست هم اندیشی اساتید با موضوع رسالت اجتماعی _ فرهنگی دانشگاه با حضور آیت الله سید احمد علم الهدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد مقدس روز پنجشنبه ۱۱ آبان‌ماه 1402 در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

 آیت الله علم الهدی دراین نشست با اشاره به اینکه تربیت در دانشگاه یک مسئله مستقیم و اصلی نیست گفت: زمانی می‌توان فردی را پرورش داد که انعطاف داشته باشد و پرورش فقط در زمانی می‌تواند در وجود فرد نهادینه شود که انسان در دوران کودکی، نوجوانی و جوانی پیش از دانشگاه باشد.

 وی افزود: دانشگاه محل اصلاح تربیت است و هنرمندیِ بالاتری می طلبد، طبیعی است که هنرمندی‌ استاد از معلم آموزش و پرورش باید بیشتر باشد چرا که کار دشوارتری است.

 وی اضافه کرد: اجرای این رسالت در مرحله اول بسته به سرمایه ذاتی استاد است، هر چه فرهنگ‌سازی آن قوی تر باشد به مراتب در این کار موفق تر است.

 امام جمعه مشهد اظهار کرد: در دانشگاه با تفکر متفاوت اساتید روبرو هستیم، نوع تفکر فرهنگی او مهم است، لذا باید بدانیم که مجذوب چه جریانی است.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه در دانشگاه خط کش گذاشتن روی استاد امکان‌پذیر نیست افزود: این کار ممکن است موقعیت علمی دانشگاه را پایین بیاورد اما آن چیزی که در دانشگاه مهم است مدیریت اساتید است نه مدیریت دانشجو.

 نماینده ولی فقیه ادامه داد: مدیریت دانشجو در مرحله دوم است چرا که محور همه تفکرات استادان هستند.

1

2

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه