برگزاری نخستین دوره گردهمایی نشریات دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، نخستین دوره گردهمایی نشریات دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه فردوسی مشهد با حضور دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دکتر هادی عسگری، مدیرکل فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نصرالله پژمان فر نماینده مجلس نهم و دهم شورای اسلامی و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی همچنین دانشجویان فعال در نشریات مختلف دانشجویی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشوری مختلف کشور روز پنجشنبه 22 فروردین‌ماه سال 98 در دو نوبت صبح و عصر از ساعت 8 صبح الی 19 در سالن شورای سازمان مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

حجت‌الاسلام نصراله پژمان فر نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار نمود: نمایندگان مجلس باید وکالت آراء مردم را به دست داشته باشند و وکیل مردم باشند.

وی بابیان اینکه در مجلس کمتر از 300 نفر نماینده از حوزه‌های انتخابیه متفاوت انتخاب می‌شوند و تمام آحاد ملت به تک‌تک آن‌ها رأی می‌دهند، افزود: رابطه بین وکیل و موکل، مهم‌ترین مسئله است. ما نماینده‌های مجلس انتسابی روی کار نمی‌آییم و این‌گونه نیست که آرای خود را داشته باشیم. ما باید وکیل آرای مردم، نظرات و خواست آن‌ها باشیم.

سپس دانشجویان در مورد مسئولیت ایشان و اقداماتشان در مجلس شورای اسلامی سؤالات خود را مطرح نمودند که ایشان پاسخ لازم به سؤالات را ارائه نمود.

در نوبت عصر نخستین دوره گردهمایی نشریات دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر هادی عسگری، مدیرکل فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حضور داشتند که معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری وی با اشاره به این‌که 4 هزار نشریه فعال در سراسر کشور وجود دارد اظهار نمود: با توجه به تعداد زیاد نشریات نمی‌توان به‌تمامی آن‌ها رسیدگی کرد اما در صورت بروز خطا و خلافی که گزارش شود مسئولان رسیدگی می‌کنند و افزود: نقد منصفانه تکلیف و رسالت مهم نشریات دانشجویی است و دانشجویان باید نگاه نقادانه و منصفانه به دولت‌ها داشته باشند.

دکتر عسگری مدیرکل فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این گردهمایی گفت: نشریات دانشجویی ویترین اندیشه دانشجویان و از عرصه‌های فعالیت دانشجویی در دانشگاه‌هاست.
وی افزود: باید با مشارکت بیشتر دانشجویان برای جامعه اسلامی و دانشگاهیان تولید ارزش کرد، در فضای دانشگاهی می‌کوشیم به کمک دانشجویان متعهد و مکتبی کمک‌کار دولت باشیم، دانشجویان باید معضلات را رصد و راهکار خوب ارائه دهند.

در پایان این نشست نیز سؤالات دانشجویان از دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مطرح گردید که پاسخ لازم را به دانشجویان ارائه نمود.

841962

841964

 841965

آخرین اخبار