برگزاری مراسم بزرگداشت روز ملی آب در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

مراسم بزرگداشت روز ملی آب با حضور مسئولان دانشگاه و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه فردوسی مشهد، مدیران مختلف بخش‌های دولتی و خصوصی مرتبط با حوزه آب، صنعت و کشاورزی استان، کارشناسان و کشاورزان همچنین دانشجویان گروه علوم و مهندسی آب در روز دوشنبه 13 اسفندماه 1397 در تالار اجتماعات ساختمان تحصیلات تکمیلی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

دکتر حسین انصاری معاون اداری و مالی دانشگاه فردوسی مشهد در سخنانی اظهار داشت: جایگاه آب در حوزه اقتصادی، سیاسی و زیست‌محیطی درست مشاهده نشده و خسارت و اثرات زیان‌بار به‌جا گذاشته است و افزود: امیدواریم توجه مسئولین کشور در حوزه‌های مختلف آب جلب شود و تلاش کنیم موضوع تغییرات کمی و کیفی آب و تأثیر آن بر محیط‌زیست حل شود زیرا می‌تواند به یک بحران زیست‌محیطی منجر شود.

دکتر علی‌نقی ضیایی مدیر گروه علوم مهندسی آب دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد نیز در این مراسم نیز با مهم شمردن وضعیت دانش‌آموختگان این رشته گفت: باید با ارتباط و پیگیری ببینیم چه مقدر از مطالب آموزش داده‌شده دانشگاهی مفید و کاربردی بوده و دانش‌آموختگان چه نظرهایی نسبت به مجموعه آموزشی دانشگاه و ارتقای آموزش و پژوهش در دانشگاه دارند و افزود: بهتر است بررسی انجام شود تا ببینیم آن‌ها در چه زمینه‌های شغلی به فعالیت می‌پردازند و یکی از برنامه‌های این همایش بررسی این موضوع خواهد بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی نیز در این مراسم اظهار نمود: ما مردمی بودیم که در طول ۸ هزار سال باور داشتیم در سرزمینی خشک زندگی می‌کنیم و این امر در فرهنگ ما باقی‌مانده، بر همین مبنا همواره در ایران آب گران‌قدرترین و بی‌نظیرترین هدیه خداوند به زندگی و انسان بوده و با همین باور ایرانیان همیشه قدر آب را پاس می‌داشتند. هرچه به تاریخ امروز نزدیک می‌شویم، باور ایرانیان پررنگ‌تر شده است و ادامه داد: دانشگاه‌ها نقش پررنگی در این زمینه‌دارند و ما باید به حوزه علم، خرد و برنامه برسیم و مردم باید آن را انجام دهند. نگاه دولتی به آب این مسائل را ایجاد کرده است. دانشگاه باید در مدیریت آب نقش پررنگی داشته باشد تا از وضعیت کنونی خود از این حالت خارج شویم.

در ادامه این مراسم دو نشست تخصصی با حضور مدیران بخش‌های دولتی و خصوصی و نیز کشاورزان و اساتید دانشگاهی با عنوان نقش آموزش عالی و صنعت و کشاورزی در مدیریت آب با حضور دکتر انصاری استاد دانشگاه فردوسی مشهد، مهندس علایی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان، دکتر همتی مدیرکل محیط‌زیست استان، مهندس منصوریان مدیرعامل شرکت تولیدی لوله پلی‌اتیلن رام پلاست، دکتر فاطمی مدیر آب‌وخاک جهاد کشاورزی استان، دکتر اردکانیان بخش خصوصی کشاورزان استان و نشست تخصصی دوم با عنوان آب، صنعت، کشاورزی و توسعه پایدار با حضور دکتر ضیایی دانشیار دانشگاه فردوسی مشهد، مهندس اسماعیلیان مدیرعامل آب و فاضلاب مشهد، دکتر رجبی مدیرعامل شرکت فنی و مهندسی قدس رضوی، دکتر رسولی معاونت پژوهشی هواشناسی استان، دکتر سلطانی معاونت پژوهشی شرکت آبی‌ای استان و مهندس خبیر رضوی خانه کشاورز استان برگزار شد.

لازم به ذکر است در این مراسم با اهداء لوح‌های تقدیر از کارشناسان جامعه صنعت و کشاورزی که در آموزش عملی دانشجویان درس کارورزی گروه علوم و مهندسی آب دانشگاه فردوسی مشهد همکاری داشتند،  تقدیر شد.

841843

841844

841845

841846

841847

841848

آخرین اخبار