برگزاری مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره فرهنگ ملل دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره فرهنگ ملل با حضور دکتر محمد کافی رئیس و تعدادی از مدیران دانشگاه، رئیس دانشگاه نذر الاسلام بنگلادش، تعدادی از مدیران شهرداری مشهد و دانشجویان بین الملل مشغول به تحصیل در دانشگاه شامگاه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ در تالار دکتر رحیمی زاده دانشکده علوم با تلاوت قرآن توسط حمام جاسم دانشجوی عراقی دانشگاه برگزار گردید.

دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: خوشحالیم که در جشنواره فرهنگ ملل شرکت کردیم از همه شما پاسگزارم که زحمت کشیدید تلاش کردید تا فرهنگ کشورهایتان را به دیگر همنوعان خود نشان بدید و معرفی کنید، برای شما عزیزان آرزوی موفقیت دارم، از همکارانم در دانشگاه فردوسی مشهد به ویژه در حوزه اداره دانشجویان بین الملل سپاسگزاری می‌کنم که تلاش شبانه روزی برای هرچه بهتر برگزار شدن این رویداد، داشتند.

وی همچنین ادامه داد: از عزیزان و همکاران و مدیران شهرداری و شورای شهر مشهد بابت همکاری های بی دریغشان سپاسگزاری ویژه دارم که اگر نبودند قطعاً این جشنواره با این شکوه برگزار نمی‌شد.

دکتر کافی ابراز امیدواری کرد دانشگاه بتواند میزبان خوبی برای دانشجویان بین الملل باشد و گفت کشورهایی که شما از این کشورها آمدید این روزها به شدت به تخصص شما نیاز دارند کشورهایی که ما و شما متعلق به آنها هستیم، کشورهایی هستند که راه توسعه را باید خیلی سریع طی کند.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد دانشجویان بین الملل را سفیران فرهنگی کشورهایشان توصیف کرد و از آنان خواست که ناقل پیغام دوستی کشور ایران برای هموطنان خود باشند.

 

دکتر زینب موذن زاده رئیس اداره دانشجویان بین الملل دانشگاه گفت: مدت این نمایشگاه سه روز بود ولی قبل از این سه روز نمایشگاه حدود دو ماه پر فشار را با هم و در کنار هم بودیم، دانشجویان عزیز بین الملل، باعث افتخار ماست که میزبان شما عزیزان هستیم. شاهد بودیم که چطور تلاش کردید ما را با فرهنگ، آداب و رسوم خود آشنا کنید.

وی در ادامه تشکر ویژه ای داشت از خانواده بزرگ دانشگاه فردوسی مشهد، از بخش‌های مختلفی که دراین چند روز در جهت برگزاری این رویداد از اداره دانشجویان بین الملل حمایت و پشتیبانی کردند همچنین از حمایت خوب شهرداری مشهد که شبانه روز کمک کردند تا این مراسم آنچنان که در شأن دانشجوی دانشگاه فردوسی مشهد است، برگزار شود.

دکتر موذن زاده افزود: شعار این جشنواره دیپلماسی علمی و توسعه پایدار روابط بین‌الملل است و افتخار و تلاش می‌کنیم که این شعار تحقق پیدا کند.

در ادامه مراسم با برگزاری بخش های متنوعی همچون برگزاری مسابقه بین دانشجویان، اجرای موسیقی زنده، تقدیر و اهداء تندیس به دانشجویان برتر علمی، دانشجویان مقام آور ورزشی، غذاهای برتر و غرفه های برتر جشنواره به کار خود پایان داد.

98091930

98091931

98091932

98091933

98091934

98091935

98091936

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه