برگزاری دومین مجمع دانش آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

دومین مجمع عمومی انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد پنجشنبه 14 آذر ماه 1398  در تالار دکتر رحیمی‌زاده دانشکده علوم برگزار گردید. در این مراسم باشکوه که همزمان با هفتادمین سال تأسیس دانشگاه فردوسی مشهد بود، دانش‌آموختگانی از هفت دهه سربلندی و افتخار این دانشگاه شرکت کرده بودند. همچنین در این مراسم مهمانان ویژه‌ای  مانند دکتر رضا جمشیدی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه­ریزی خراسان رضوی، دکتر رضا قنبری رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی، مهندس سید ابوالحسن محمدی مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق، مهندس شهریار آل‌شیخ، معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد و دکتر مجید خدایی، قهرمان ملی عرصه ورزش کشتی کشور عزیزمان حضور داشتند.

در ابتدای این گردهمایی دکتر پیش­قدم، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فردوسی مشهد به ایراد سخنرانی پرداخت. ایشان ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در مراسم، در مورد سیاست دانشگاه و معاونت آموزشی برای توجه بیش از پیش به ارتباط دانش‌آموختگان که به واقع خروجی تأثیرگذار دانشگاه بر جامعه هستند صحبت کردند.

وی استفاده از تجربیات، نظرات و مشارکت دانش‌آموختگان در فعالیت‌های گوناگون دانشگاه را از فواید انجمن دانش‌آموختگان دانسته و اظهار داشت دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان و انجمن دانش‌آموختگان می بایست کانال‌های ارتباطی میان اعضای انجمن را ایجاد نمایند تا اعضا بتوانند ارتباط بیشتری با یکدیگر داشته باشند و این سرمایه اجتماعی بتواند به یک سرمایه بزرگ تبدیل گردد.

دکتر باقری قائم مقام وزیر علوم تحقیقات و فناوری نیز دیگر سخنران این مراسم بود. دکتر باقری که خود دانش‌آموخته دانشگاه فردوسی می‌باشد، ضمن بیان جایگاه و ظرفیت بالا و اثربخش این انجمن بر اهمیت توانمندسازی انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد تاکید کرد.

قائم مقام وزیر علوم تحقیقات و فناوری با بیان اینکه دانشگاه فردوسی مشهد همواره از سال­های دور از جایگاه رفیعی در تولیدات و افتخارات علمی، فرهنگی وادبی در کشور برخوردار بوده است؛ این افتخارات را نتیجه زحمات بی‌دریغ و ارزشمند خانواده فرهیخته دانش‌آموختگان دانشگاه اعم از استادان و دانشجویان پرتلاش دانست.

دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد نیز در ادامه این گردهمایی، ضمن خیر مقدم به مهمانان از برگزاری دومین مجمع عمومی ابراز خرسندی نموده و از تمامی دانش‌آموختگان دانشگاه دعوت کرد تا برای اعتلا و کمک به انجمن خودشان، به میدان بیایند و اضافه کرد: هر کمک مادی و معنوی‌ای که موجب پیشرفت انجمن باشد، انجام خواهد داد.

دکتر کافی با بیان اینکه سرمایه اصلی دانشگاه نیروی انسانی آن است ادامه داد، امیدوارم انجمن دانش‌آموختگان که به همت جمعی از دانش‌آموختگان شکل گرفته و تبلور مردمی بودن دانشگاه است در ادامه حیات مبارک خود منشأ برکات بسیاری برای جامعه فرهیخته دانشگاه فردوسی مشهد باشد.

در ادامه این مراسم اولین نشان عالی دانش‌آموخته برتر به پاس سال­ها خدمت و تلاش خالصانه در عرصه­های مختلف علمی، فرهنگی و مدیریتی به دکتر عبدالرضا باقری اعطا گردید.

همچنین لازم به ذکر است که در این مجمع، انتخابات اولین هیأت مدیره انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد با حضور دکتر یاحقی، دکتر هاشمی و دکتر ابراهیمی به عنوان هیأت رئیسه مجمع برگزار گردید که در پایان مسعود افشاریان، شهریار آل شیخ، افشین اسماعیل‌پور، رضا قنبری و محمدعلی چمنیان به عنوان اعضای اصلی و سیدحسن مرعشی و مصطفی مکارم به عنوان اعضای علی‌البدل هیأت مدیره و همچنین نیما مجری‌سازان طوسی به عنوان بازرس اصلی و زهرا اطهری به عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب گردیدند.  

98091702

98091703

98091704

 

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه