برگزاری آزمون سامفا در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، چهارمین آزمون سنجش استانداردهای مهارت‌های زبان فارسی (سامفا) با حضور 67 داوطلب از کشورهای عراق، سوریه، لبنان و اندونزی روزهای پنج‌شنبه 27 ه و جمعه 28 دی‌ماه 97 در دانشگاه فردوسی مشهد، برگزار شد.

دکتر بهادر باقری، معاون اجرایی و گسترش زبان فارسی و ایران‌شناسی در دانشگاه‌ها و مراکز علمی خارج از کشور وزارت علوم و تحقیقات و فناوری نیز در روز جمعه 28 دی‌ماه 97 ضمن بازدید از روند  برگزاری آزمون سامفا در مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه فردوسی مشهد در نشستی با دکتر محمد تقوی، رئیس مرکز فردوسی، درباره فعالیت‌های این مرکز گفتگو کرد.

این آزمون در دو روز برگزار شد که در روز اول داوطلبان در بخش عمومی به سوا لات مرتبط بامهارت های شنیداری، نوشتاری، گفتاری پاسخ دادند و روز جمعه به آزمون آکادمیک در چهار گروه علوم انسانی، مهندسی، علوم پزشکی و علوم اجتماعی اختصاص داشت.

گفتنی است این آزمون به‌صورت همزمان در مراکز زبان فارسی، دانشگاه فردوسی مشهد، دهخدا تهران، قزوین، اصفهان، بابلسر و کردستان برگزار شد. همچنین این آزمون در خارج از کشور در کشورهای عراق (اربیل و نجف)، لبنان (بیروت)، ترکیه (آنکارا)، گرجستان (تفلیس)، بنگلادش (داکا) به‌صورت همزمان برگزار شد.

داوطلبان پس از کسب موفقیت در این آزمون از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان سنجش کشور گواهینامه دریافت خواهند کرد.

841656

841655

841657

آخرین اخبار