امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد و انستیتو کشاورزی دانشگاه RUDN روسیه

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، پروفسور Plyushchikov رئیس انستیتو کشاورزی دانشگاه رودن روسیه و هیئت همراه ضمن حضور در دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد و گفتگو با مسئولان این دانشکده تفاهم‌نامه همکاری انستیتو کشاورزی دانشگاه رودن و دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد را امضا نمود.

دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد روز شنبه 19 آبان ماه 1397 میزبان پروفسور Plyushchikov رئیس انستیتو کشاورزی دانشگاه رودن روسیه و هیئت همراه بود.

در این دیدار دکتر نظامی رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه، توانمندی‌های علمی، آموزشی و تخصصی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد را ارائه نمود و آمادگی این دانشکده را برای همکاری‌های مشترک علمی، اجرایی، برنامه مشترک آموزشی، تربیت دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی به شکل دوطرفه، برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت، پروژه‌های تحقیقاتی مشترک و فرصت‌های مطالعاتی 6 ماهه و یا 9 ماهه، در گرایش‌های تغییر اقلیم، مدل‌سازی کشاورزی، کشاورزی ارگانیک، علوم دام و سایر شاخه‌های دانش تأکید نمود.

پروفسور Plyushchikov رئیس انستیتو کشاورزی دانشگاه رودن روسیه (دوستی ملل) هدف از حضور خود در دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد را آشنایی با مسئولین و اساتید این دانشکده ذکر کرد و ابراز امیدواری نمود تا روابط مشترک دو دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه رودن به تدوین برنامه اجرایی و نقشه جامع همکاری منتهی شود. وی تدوین نقشه راهبردی، تقویم زمانی و ترسیم چشم‌انداز را اجزای این همکاری دانست که می‌تواند به حمایت و تقویت آن بیانجامد.

رئیس انستیتو کشاورزی دانشگاه رودن، برگزاری دوره‌های آموزشی، تبادل دانشجو، تربیت نیروی متخصص از میان دانشجویان و کادر آموزشی، دانش‌افزایی، بازآموزی، همکاری در حوزه چاپ و انتشار مقاله‌های مشترک و معتبر و تدوین برنامه آموزشی مشترک را از زمینه‌های این همکاری برشمرد و اعلام نمود که دانشجویان دوره‌های تحصیلات تکمیلی این دانشگاه می‌توانند دوره‌های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی سپری نموده و نگران فراگیری زبان روسی نباشند.

پروفسور Plyushchikov در پایان ضمن تقدیر و تشکر از میزبانی دانشکده کشاورزی، از رئیس، معاونان و نمایندگان گروه‌های آموزشی این دانشکده برای سفر و آشنایی با دانشگاه RUDN روسیه دعوت به عمل آورد.

در پایان این جلسه، تفاهم‌نامه مشترک همکاری بین انستیتو کشاورزی دانشگاه رودن و دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد به امضا رسید.

شایان‌ذکر است رئیس انستیتو کشاورزی دانشگاه رودن، در جمع تعدادی از اساتید، دانشجویان و محققان دانشگاه فردوسی مشهد، در خصوص پیشرفت‌های کشاورزی در روسیه و فرصت‌های تحقیقاتی اساتید و دانشجویان در دانشگاه RUDN سخنرانی نمود و به سؤالات حاضران پاسخ گفت.

همچنین در ادامه حضور پروفسور Plyushchikov رئیس انستیتو کشاورزی دانشگاه رودن روسیه و هیئت همراه در دانشگاه فردوسی مشهد، این هیئت با دکتر پیش‌قدم معاون آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد در خصوص همکاری‌های دوجانبه گفتگو نمود و در ادامه این گفتگو تفاهم‌نامه همکاری انستیتو کشاورزی دانشگاه رودن و دانشگاه فردوسی مشهد را امضا نمود.

لازم به ذکر است اولین برنامه اجرایی در خصوص همکاری‌های دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد با انستیتو کشاورزی دانشگاه دوستی ملل روسیه (RUDN)، با تدریس دو نفر از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه مذکور (خانم دکتر پاکینا و آقای دکتر زرگر) از ساعت 8 لغایت 10 صبح روز شنبه 19 آبان ماه 1397 برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی در دروس علف‌کش‌ها و محیط‌زیست (مقطع دکتری)، آفت‌کش‌ها و محیط‌زیست (مقطع کارشناسی ارشد) و علف‌کش‌ها و روش‌های کاربرد آن‌ها (مقطع کارشناسی ارشد تحت مدیریت آقای دکتر ایزدی دانشیار گروه اگروتکنولوژی دانشکده کشاورزی آغاز شد. در این نشت که در قالب کلاس درس بین دانشجویان، استاد درس در دانشکده کشاورزی و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه رودن برگزار شد دانشجویان ضمن کسب تجربه جدید در ارائه دروس به زبان انگلیسی به ارائه نکته نظرات علمی و مباحث مفید با مدرسین پرداختند.

841245

841250

841246

841247

841248

841249

 

آخرین اخبار