بازدید علمی و پژوهشی از شهرستان سیرجان

ارسال شده در تاریخ :

 در راستای بیانات مقام معظم رهبری و نام گذاری سال 1401 به عنوان "سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین" سفری با هدف انجام امور دانش‌بنیان و ایجاد اشتغال‌آفرینی به شهرستان سیرجان از طرف گروه ریاضی کاربردی دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد با همکاری و هماهنگی پارک علم و فناوری دانشگاه با حضور مهندس سید حسین موسوی معاون پارک علم و فناوری دانشگاه، دکتر سهراب عفتی عضو هیأت علمی دانشکده ریاضی، دکتر سمیه غیاثی حافظی استاد مدعو گروه ریاضی کاربردی و چند تن از دانش آموختگان رشته ریاضی کاربردی و پژوهشگران دوره پسا دکتری دانشگاه، در روزهای اول و دوم مرداد ماه 1401 انجام شد.

در این سفر از مرکز رشد و نوآوری دانشگاه آزاد سیرجان و روند ایجاد سنگ آهن در مجتمع گل گهر بازدید به عمل آمد و جلساتی با رئیس دانشگاه آزاد واحد سیرجان و شهردار سیرجان برگزار شد.

همچنین بنا به درخواست رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان تفاهم نامه‌هایی با پارک علم و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد و دانشکده علوم ریاضی در جهت همکاری بیشتر به امضا طرفین رسید.

لازم به توضیح است شهرستان سیرجان در جنوب غربی استان کرمان قرار دارد و با بهره مندی از ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی و قرار گرفتن در تقاطع چهار استان کرمان، هرمزگان، فارس و یزد از جایگاه ویژه ای برخوردار است. همچنین وجود ذخایر معدن سنگ آهن گل گهر و معدن مس چهارگنبد در این شهرستان حایز اهمیت فراوانی است.

خبر تکمیلی

 

p2

p1

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه