بازتاب برگزاری دوره آموزشی مشترک دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه پروجا ایتالیا و دانشگاه پرینس سلطان عربستان در رسانه ایتالیایی

ارسال شده در تاریخ :

متن خبر روزنامه Gazzetta di Foligno ایتالیا:

«معماری در خدمت صلح؛ در شهر فولینیو ایتالیا دانشجویانی از عربستان سعودی و ایران برای شناخت و بازطراحی مرکزی برای گفتگوی بین ادیانی گرد هم آمدند» عنوان روزنامه Gazzetta di Foligno در روز جمعه 14 ماه جون 2024 است.

دانشجویانی از دانشگاه فردوسی مشهد ایران، دانشگاه پرینس سلطان عربستان سعودی و دانشگاه پروجا ایتالیا برای بازطراحی زمینه کلیسای تازه‌ساز شاهکار معماری نوین و اثر یکی از برجسته‌ترین معماران معاصر جهان Massimiliano Fuksas (ماسیمیلیانو فوکساس) به همکاری پرداختند.

 ترکیب دانش معماری اسلامی - ایرانی -‌ غربی برای فراهم‌آوری عرصه عبادت و گفتگو برای مسیحیان، مسلمانان و سایر ادیان در سایت مورد نظر، از اهداف این دوره آموزشی بین‌المللی دانشگاهی است. پروفسور اتیللو پتروچلی (Attilo Petruccioli)، استاد پیشکوست آقا خان معماری اسلامی دانشگاه‌های ماساچوست و باری و مؤلف کتب متعدد در زمینه معماری اسلامی به عنوان راهبر این دوره آموزشی، حضور دانشجویانی از مشهد و ریاض را برای پیشبرد درک رابطه میان معماری و گفتگوسازی بینا فرهنگی و بین ادیانی در شهر تاریخی فولینیو را فرصت کم‌نظیری توصیف نمود.

دکتر پائولو وردوچی از دپارتمان اکسلنس دانشکده مهندسی دانشگاه پروجا ایتالیا، دکتر پارسا پهلوان از دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه فردوسی مشهد و دکتر سیلیوا متزتتو از دانشکده معماری دانشگاه پرینس سلطان عربستان، به راهنمایی دانشجویان و سخنرانی در روزهای مختلف این مدرسه تابستانی پرداختند.

این دوره از 11 تا 16 جون 2024 (22 الی 27 خرداد 1403) در شهر فولینیو برگزار می‌شود که حضور و همکاری برخی دانشجویان عربستانی و تمام دانشجویان ایرانی به علت روند صدور روادید، به صورت مجازی صورت می‌گیرد.

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه