اهدای ۱۰۰ دستگاه اکسیژن‌ساز به مردم مشهد به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

در پی تاکید و دستور نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای رستمی مبنی بر بکارگیری تمام ظرفیت دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها برای یاری رساندن  به آسیب دیدگان از ویروس منحوس کرونا و با اوج گیری شیوع این ویروس در مشهد، دفتر نهاد دانشگاه فردوسی مشهد اقدام به تشکیل کارگروه ویژه برای این مهم در روز سه شنبه 2 شهریور 1400نمود.

در این راستا و با همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد و موسسه خیریه سیدالکونین ۱۰۰ عدد دستگاه اکسیژن‌ساز تهیه شده و در اختیار نیازمندان در مشهد قرار خواهد گرفت.

بدین منظور امروز آیینی جهت اهدای ۱۰۰ عدد دستگاه اکسیژن‌ساز که با همت موسسه خیریه سیدالکونین تامین شده، در مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام سیدمهدی حسینی مطلق، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد اظهار کرد: جمعی از شیعیان کشورهای اسلامی لبنان، سوریه، عراق و کویت توسط خیریه سیدالکونین بیش از۲۰ میلیارد ریال را در اختیار این نهاد قرار دادند تا با همکاری مرکز خدمات حوزه‌های علمیه خراسان تعداد ۱۰۰ دستگاه اکسیژن‌ساز تهیه و در اختیار نیازمندان قرار گیرد.

حمیدرضا رحیمی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز اشاره کرد که  وضعیت استان خراسان رضوی به لحاظ بستری بیماران کرونایی در مقایسه با استان‌های هم‌عرض و طول خود همچون اصفهان، آذربایجان شرقی، فارس و مازندران بهتر است.

وی افزود: به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر، ۱۰ بیمار کرونایی در استان خراسان رضوی بستری می‌شود که این میزان در استان‌هایی همچون اصفهان، آذربایجان شرقی، فارس و مازندران ۱۵ تا ۲۰ نفر به ازای ۱۰۰ هزار نفر است.

رحیمی  با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۰۰۰ بیمار کرونا در مشهد بستری است، ادامه داد: البته در برخی از شهرستان‌های استان شرایط وخیمی از نظر بستری بیماران کرونایی گزارش شده است.

به گفته مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد طی ۱۸ ماه اخیر استان خراسان رضوی در پیک پنجم کرونا در پارامترهایی همچون بستری در ICU ، فوت ناشی از کرونا و فوت مشکوک به کرونا صاحب رکورد است.

رحیمی بیان کرد: در حال حاضر به طور متوسط یک درصد از جمعیت هدف استان خراسان رضوی، یعنی حدود ۳۵ تا ۴۰ هزار نفر، بر اساس واکسن‌های تحویل شده واکسینه می‌شوند. اگر ۲ برابر میزان واکسنی که اکنون در اختیار استان قرار گرفته، واکسن به استان اختصاص یابد، می‌توان ۲ برابر جمعیت مزبور را واکسینه کرد.

وی تامین دستگاه‌های اکسیژن‌ساز از سوی خیرین را اقدامی بسیار ارزشمند دانست و خاطرنشان کرد: تامین اکسیژن کافی برای درمان بیماران کرونایی بسیار مفید است.

1400060306

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه