انعقاد قرارداد 80 میلیارد ریالی یک شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد با بخش صنعت

ارسال شده در تاریخ :

قرارداد 80 میلیارد ریالی طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی خط صنعتی میکرونایزر فلیکر توسط شرکت دانش بنیان فرآوردانه فردوسی مشهد و شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان روز یکشنبه 30 مهرماه 1402 با حضور اعضای هیأت مدیره دو شرکت و مدیر مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه فردوسی مشهد در محل ساختمان شهید چمران پارک علم و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد به امضا رسید.

دکتر احمد پایدار مدیر عامل شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان در این جلسه ضمن معرفی این شرکت اعلام کرد: گلدشت نمونه در حال حاضر با دارا بودن 3500 راس گاو شیری نقش مهمی در تولید شیر کشور داشته و همواره در امر تولید از فناوری های دانش بنیان و نظرات متخصصان دانشگاهی بهره مند بوده است. وی همکاری با مراکز دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان را از اولویت های اصلی این شرکت برشمرد.

دکتر حیدریان مدیر عامل شرکت دانش بنیان فرآوردانه فردوسی مشهد نیز در این جلسه با بیان اینکه این قرارداد دومین قرارداد سال جاری این شرکت و نخستین قرارداد برون استانی برای فروش خط صنعتی میکرونایزر فلیکر است اظهار نمود: شرکت دانش بنیان فرآوردانه فردوسی مشهد با استفاده از توان متخصصان و دانش آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد، فناوری میکرونایزر فلیکر را برای افزایش بهره وری خوراک دام به طور کامل بومی سازی نموده و علاوه بر این توانسته است با نوآوری های خاصی که توسعه داده است، خطوط صنعتی این فناوری را با عملکردی بالاتر از انواع مشابه خارجی تولید نماید.

مهندس محمد امین، مدیر مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه فردوسی مشهد نیز در این جلسه از اعتماد صنعت دامپروری و شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان به واحد های دانش بنیان و دانشگاه سپاسگزاری نمود و انعقاد این قرارداد را از مصادیق بارز همکاری صنعت و دانشگاه برشمرد.

فناوری میکرونایزر فلیکر استفاده از پرتوی فروسرخ برای فرآوری دانه های خوراکی انسان و دام است که در نتیجه آن قابلیت هضم این دانه ها افزایش یافته و موجب افزایش بهره وری آنها می شود. این فناوری که در مقاوم سازی اقتصاد دامپروری و کاهش واردات دانه ذرت بسیار کارآمد است، از سال 1398 در تملک فکری و معنوی شرکت فرآوردانه فردوسی مشهد قرارگرفته و از سال 1401، در ردیف محصولات دانش بنیان ارزیابی شده است.

شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان از جمله شرکت های زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی یا هلدینگ شستا می باشد.

 شایان ذکر است تفاهمنامه کلی برای ساخت پنج خط دیگر فناوری دانش بنیان میکرونایزر فلیکر در هفتم آذرماه سال جاری بین شرکت دانش بنیان فرآوردانه فردوسی مشهد و هلدینگ شستا به امضا خواهد رسید.

p2

p1

p4

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه