امضای قرارداد پژوهشی دانشگاه فردوسی مشهد و مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، با حضور دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و مهندس هندی  مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران به همراه دیگر مسئولین این شرکت ، قرار داد همکاری پژوهشی و فناوری بر اساس برنامه پنج ساله ششم توسعه مدیریت اکتشاف با دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان روز یکشنبه 13 مرداد ماه 1398 در دانشگاه فردوسی مشهد به امضا رسید.

در این نشست دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ضمن ابراز خرسندی از اعتماد شرکت ملی نفت ایران به توانمندی ها و ظرفیت های دانشگاه فردوسی مشهد، آن را مشوقی برای توسعه و تقویت این ظرفیت ها در دانشگاه ها دانست.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در سخنان خود گفت:  اگر بنا باشد دانشگاه به پژوهش در حوزه های منابع و انرژی بپردازد، نفت و گاز در الویت پژوهش ها قرار دارد. وی از جمله اقدامات صورت گرفته در این راستا را تاسیس پژوهشکده نفت و گاز، ایجاد رشته مهندسی نفت، جذب دانشجویان خارجی، استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در حوزه نفت و گاز، تجهیز آزمایشگاه و ایجاد شبکه همکاری دانشگاهی در حوزه نفت و گاز جهت استفاده بیشتر از ظرفیت های دانشگاه های داخل کشور عنوان نمود.

مهندس هندی مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران نیز در این نشست گفت فرایند اکتشاف نفت و گاز خود یک فرایند پژوهشی است. وی با بیان اینکه پس از احصاء نیازهای پژوهشی، مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با پنچ دانشگاه وارد قرار داد شده است از عملکرد کیفی و زمانبندی دقیق دانشگاه فردوسی مشهد در قراردادهای قبلی تقدیر کرد.

وی تاکید کرد پژوهش ها باید خروجی محور باشد و منابع ما آنقدر زیاد نیست که آنها را هدر دهیم لذا انجام پروژه های مشترک و به اشتراک گذاشتن منابع و امکانات پژوهشی امری ضروری است. وی از فعالیت های اکتشافی و پژوهشی در شمال شرق کشور و اختصاصا در دشت سرخس در سیاست های کلان وزارت نفت خبر داد.

لازم به ذکر است قراردادی که میان دانشگاه فردوسی مشهد و مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران منعقد گردید در رابطه با تفسیر کمی لرزه‌ای (QL)در جنوب دشت آبادان می باشد. 

8743258

843259

 

843260

843261

آخرین اخبار