امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه فردوسی مشهد و اداره کل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی

ارسال شده در تاریخ :

نشست بررسی و امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه فردوسی مشهد و اداره کل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی با حضور دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و اعضای هیئت‌رئیسه این دانشگاه همچنین ابوالفضل مکرمی فر مدیرکل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی و معاونین ایشان در شامگاه روز یکشنبه 15 مهرماه 1397 در سازمان مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در این نشست ضمن خیرمقدم به مدیرکل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی و همکارانشان اظهار نمود: اگرچه در حال حاضر به لحاظ سازمانی دانشگاه فردوسی مشهد و اداره میراث فرهنگی و گردشگری دو سازمان با دو وزارتخانه جداگانه هستند اما ما معتقدیم ماهیت فرهنگی کار یکسان است و فعالیت و تلاش ما به‌گونه‌ای است که هرچه تعامل بیشتری بین ما باشد راندمان و نتیجه کار ما بیشتر و بهتر می‌شود.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در پایان اظهار داشت: با آمدن مدیریت جدید اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی اقدامات خوبی برای همکاری دوجانبه صورت گرفته و اکنون نیز نمایندگان تام‌الاختیار برای همکاری‌های دوجانبه تعیین و معرفی گردیده‌اند. نشست حاضر نتیجه چندین ماه نشست و بررسی همکاری‌های دوجانبه بوده که منجر به امضای تفاهم‌نامه شده است و امیداریم این تفاهم‌نامه موجب تعامل و همکاری بیشتر دانشگاه فردوسی مشهد و اداره کل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی شود.

ابوالفضل مکرمی فر مدیرکل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی نیز در این نشست اظهار داشت: این تفاهم‌نامه در 6 ماده که طی 5 سال اجرا خواهد شد و در صورت تمایل طرفین قابل تمدید خواهد شد. وی افزود: رویکرد ما این بود که با توجه به اشتراک پژوهشی که بین اداره کل و دانشگاه فردوسی وجود دارد از این ظرفیت و قابلیت علمی دانشگاه در راستای توسعه گردشگری، ترویج صنایع‌دستی و حفظ میراث فرهنگی گام برداریم.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی ادامه داد: رویکرد تفاهم‌نامه پژوهشی و کاربردی است و تلاش می‌کنیم پژوهش‌های اداره کل از سوی دانشگاه فردوسی مشهد انجام شود. وی گفت: تنها نهاد و دستگاهی که برای صرف بودجه یک درصد پژوهشی نیاز به تشریفات قانونی ندارد قرارداد با دانشگاه است.

ازجمله مفاد این تفاهم‌نامه بازآفرینی بافت تاریخی مشهد با هویت احیای آن از طریق دانشکده معماری دانشگاه و برگزاری نمایشگاه دائمی و فصلی صنایع‌دستی است و اعتبارات لازم در بدین منظور در نظر گرفته‌شده است. لازم به ذکر است تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه فردوسی مشهد و اداره کل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی برای همکاری و مشارکت درزمینهٔ فعالیت‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی و کارآفرینی در حوزه‌های وظایف سازمانی مشترک در 7 ماده به امضای طرفین رسید.

840580

840581

840582

840583

840584

840585

آخرین اخبار