افتتاح سالن مرغ تخم گذار مرکز تحقیقات دام و طیور دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد دکتر محمد کافی رئیس و هیأت رئیسه دانشگاه روز چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ با حضور در مرکز تحقیقاتی دام و طیور دانشگاه فردوسی مشهد، ضمن بازدید از قسمت های مختلف این مرکز، سالن مرغ تخم گذار مدرن و تمام اتوماتیک این مرکز را افتتاح کردند.

نخست دکتر سید علیرضا وکیلی مدیر گروه علوم دامی و سرپرست مرکز تحقیقاتی دام و طیور دانشگاه فردوسی مشهد در قالب فعالیت های انجام شده طی سالهای ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸ که با همت و حمایت رئیس و معاونین دانشگاه و همچنین مسئولین دانشکده کشاورزی تحقق پیدا کرده سخن گفت.

وی در ادامه گفت: مهمترین این دستاورد ها احداث و تجهیز سالن مدرن و تمام اتوماتیک مرغ تخم گذار و افزایش ظرفیت از ۵ هزار و ۶۰۰ قطعه به ۲۰ هزار قطعه مرغ با دریافت پروانه بهره برداری می باشد، که علاوه بر ارزش افزوده مالی، زیر ساخت مناسب و به روز برای فعالیت های آموزشی و تحقیقاتی دانشجویان است.

وی ادامه داد ارتقاء و تجهیز سالن گوسفندداری و ایجاد دو مرکز جدید پرورش بلدرچین با ظرفیت ٥ هزار قطعه و پرورش شترمرغ با ظرفیت ١٥٠ قطعه از دیگر فعالیت های انجام شده می باشد. از ویژگی های دو مرکز یاد شده داشتن واحد پرورش مولد، واحد جوجه کشی و واحد پرورش تا تولید محصول می باشد که در نوع خود منحصر به فرد است. وی افزود هدف اصلی از ایجاد و ارتقاء مراکز یادشده افزایش توان علمی و عملی دانشجویان کارشناسی و فراهم آوردن زیرساخت های تحقیقاتی دانشجویان تحصیلات تکمیلی گروه علوم دامی می باشد.

سپس دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، به عنوان حسن ختام گفت: فعالیت های انجام شده در این مرکز از آن دسته کارهایی است که اگر انجام هم نمی شد، ایرادی به مجموعه وارد نبود ولی انجام این کارها باعث تعالی دانشگاه می باشد.

وی ادامه داد: یکی از افتخارات دانشگاه فردوسی مشهد گروه علوم دامی دانشکده کشاورزی می باشد که نه تنها در بخش انتقال علم به دانشجویان بسیار موفق عمل کرده است بلکه در بخش افزایش تولید نقش بزرگی را داشته است و ابراز امیدواری کرد دانشگاه فردوسی مشهد همچون گذشته بتواند در تراز نام خود ظاهر شده و دانش آموختگانی تربیت کند که همگام و حتی جلوتر از تکنولوژی روز دنیا حرکت کنند.

در ادامه دکتر کافی و هیأت همراه به اتفاق مسئولین دانشکده و اعضاء هیات علمی و دانشجویان گروه علوم دامی به بازدید از بخشهای مختلف مرکز دام و طیور پرداختند.

98082202

98082203

98082204

98082205

98082206

98082207

 

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه