اختتامیه دوره فارسی آموزان لبنان در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :

اختتامیه دوره فارسی آموزان کشور لبنان دوشنبه 10 مرداد ماه 1401 با حضور دکتر احسان قبول مدیر همکاری های علمی و بین المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه، دکتر محمد تقوی رئیس مرکز فردوسی، دکتر حسن عطوی رئیس مرکز آموزش زبان فارسی لبنان و فارسی آموزان از کشور لبنان در محل مهمانسرای دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

در ابتدای این مراسم دکتر قبول به اشتراکات فرهنگی میان ایران و لبنان اشاره کرد و همین اشتراکات را عامل علاقه لبنانی ها به زبان فارسی دانست. وی مرکز فردوسی لبنان تحت مدیریت دکتر حسن عطوی را یکی از بهترین موسسات آموزش زبان فارسی در خارج از کشور معرفی کرد که فارسی آموختگان این مرکز در آزمون جامع زبان فارسی بالاترین نمرات را کسب کردند.

مدیر همکاری های علمی و بین المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه، یادگیری زبان فارسی را به کاشتن بذر تشبیه کرد که نیاز به پرورش و حفاظت دارد تا زبان آموزان بتوانند از ثمره اش برداشت کنند. وی با اشاره به تاثیر کتاب‌های آموزش نوین زبان فارسی و کتاب نوین گفتگوی فارسی ابراز امیدواری کرد این دوره توانسته باشد در ارتقای مهارت های زبانی فارسی آموزان موثر واقع شود.

دکتر محمد تقوی با اشاره به کیفیت بسیار خوب دوره برگزار شده و نمرات آزمون جامع فارسی آموزان لبنانی، ابراز امیدواری کرد که این فارسی آموزان بتوانند در فرصت های دیگر در دانشگاه فردوسی مشهد حضور یابند.

در ادامه این جلسه دکتر حسن عطوی، با اشاره به ارتباطات مردم ایران و لبنان و زمینه های گسترش زبان و ادب فارسی در لبنان افزود: امیدواریم بتوانیم برای گسترش زبان فارسی در لبنان کمک کنیم. وی ضمن تشکر از مدرسان برگزار کننده این دوره از شرکت در مدرسه زمستانی خبر داد.

همچنین خاطره گویی مدرسان این دوره و فارسی آموزان از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 در پایان نیز به فارسی آموزان گواهینامه پایان دوره و هدایایی اهدا شد.

 یادآور می شود تعداد 17 فارسی آموز از کشور لبنان طی 10 روز  و به مدت 40 ساعت در مدرسه تابستانی مرکز فردوسی زبان فارسی را آموزش دیدند. بازدید از حرم مطهر و اماکن تفریحی و گردشگری از دیگر برنامه های این مدرسه تابستانی بود.

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه