آغاز دومین دوره از طرح حامیم با حضور نماینده مقام معظم رهبری در استان

ارسال شده در تاریخ :

روز یکشنبه 8 مرداد 1402 دومین دوره از طرح حامیم دوره توانمندسازی دانشجویان فعال فرهنگی، سیاسی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد با حضور آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد و نماینده مقام معظم رهبری در استان خراسان آغاز به کار کرد.

در آیین افتتاحیه این مراسم که در مسجد حضرت زهرا سلام الله علیها دانشگاه فردوسی مشهد و با حضور دکتر ضابط رئیس دانشگاه و حجت الاسلام ایمانی مقدم رئیس نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه و جمعی از  مسئولین فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و برگزار گردید،  نماینده ولی فیقه در استان طی سخنانی خطاب به دانشجویان شرکت کننده در طرح جهادی ولایت گفت:  جوانان ما امروز به اندازه ای قدرت تحلیل مسائل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی را دارند، تحلیل معرفت شناسی مسائل دینی قوی نیستند. امروزه ما مصائب کربلا را در قالب نوحه خوانی می شنویم و دلمام می شکند اما آنها را تحلیل نمی کنیم.

همچنین آیت الله علم الهدی در ادامه سخنان خود افزود: آنچه ما باید به آن توجه کنیم این نکته است که گاهی زاویه دید مردم عوض می‌شود و دیگر دلیل و برهان و استدلال و منطق آوردن فایده ای ندارد، چون ارزش‌ها تغییر یافته و در بینش‌های مردم جریان ارزشی تغییر کرده است.

وی با اشاره به واقعه عاشورا و نقش حضرت زینب سلام الله علیها بیان داشت:  پس از عاشورا، انتقال فکر و اندیشه در مردم نیاز به تبیین عاطفی واحساسی داشت و جریان اسارت اهل بیت بعد از واقعه عاشورا ابزار برنده برای تبیین احساس و عاطفه مردم بود.

همچنین در این مراسم حجت الاسلام دکتر ایمانی مقدم رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری نیز در سخنانی به تبیین طرح حامیم و طرح ولایت پرداخته و آن را از جمله طرح ها و دوره های موفق در میان دانشجویان دانشگاه ها عنوان کرد.

 IMG_2073.JPG

 

IMG_2104.JPG

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه