یو اس پتنت استاد گروه شیمی دانشگاه فردوسی مشهد ثبت شد

ارسال شده در تاریخ :

یو اس پتنت  دکتر  قلی زاده، استاد  گروه شیمی دانشکده علوم  دانشگاه فردوسی مشهد، با عنوان: فرایند واکنش‌های شیمیایی در حلال‌های مغناطیسی  Process of Chemical Reaction in Magnetized Solvents   در سال 2018 در امریکا به نام دانشگاه فردوسی مشهد به ثبت رسید.

دکتر  قلی زاده، استاد  گروه شیمی دانشکده علوم  دانشگاه فردوسی مشهد در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد اظهار نمود: این پتنت با عنوان: فرایند واکنش‌های شیمیایی در حلال‌های مغناطیسی  در سال 2018 در آمریکا به نام دانشگاه فردوسی مشهد به ثبت رسیده است ، نتیجه  دو دهه کار تحقیقاتی می‌باشد و حاوی حداقل ده اختراع داخلی است و برای اثبات آن ۳۰ پایان‌نامه تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکتری) صورت گرفته و تعداد۴۵ مقاله ISI در ژورنال‌های معتبر داخلی و خارجی و  تعداد ۱۵ مقاله کنفرانسی داخلی و خارجی و یک کتاب  به زبان فارسی در زمینه بتن مغناطیسی منتشرشده است.

ده اختراع که دراین پتنت قرارگرفته عبارتنداز:

۱-افزایش برداشت نفت ازچاه های نفت

 ۲-تهیه انواع بتن های مغناطیسی

 ۳-انجام واکنشهای شیمی سنتزترکیبات الی درحلال های مغناطیسی

 ۴-انجام واکنش های کمپلکس شدن باعناصر واسطه درشیمی تجزیه

 ۵-تهیه پنیرمغناطیسی

 ۶-پرورش مرغ مغناطیسی

 ۷-پرورش قارچ مغناطیسی

 ۸-پرورش غلات مغناطیسی

 ۹-انجام واکنشهای سنتزدارویی درداروسازی

 ۱۰- انجام واکنشهای بیوشیمیایی درحلال های مغناطیسی و....

وی افزود: درحال حاضر کارتحقیقاتی درزمینه های مختلف علمی به روش مغناطیسی ادامه دارد. دستگاه های مغناطیس کننده حلال ها دراندازه میکرو (یک سی سی حلال) تا اندازه ماکرو (ده هزارلیتری)راساخته ایم.

استاد  گروه شیمی دانشکده علوم  دانشگاه فردوسی مشهد افزود: با ارائه این بتنت در مسابقات مخترعان ژنو درکشورسوئیس در سال 2005  مدال طلای جهان را دریافت کردم و در ادامه این تحقیقات در سال 2009 در مسابقات جهانی مخترعان در شهر سئول کشور کره جنوبی موفق به دریافت مدال برنز جهان شدم، همچنین ازپروفسورودرش رئیس انجمن نخبگان  دنیا موفق به جایزه ویژه مدال جنیوس Genius Medal در کشور کره جنوبی شدم و در سال ۱۳۸۹ مسابقات بین‌المللی مخترعان دانشگاه آزاد مشهد موفق به دریافت مدال برنزشدم.

PATENT

آخرین اخبار