گسترش روابط دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه آلبورگ دانمارک در حوزه انرژی

ارسال شده در تاریخ :

آقای پروفسور ینزبو هولم نیلسون رئیس بخش انرژی دانشگاه آلبورگ دانمارک در آبان ماه جاری با دکتر احسان قبول مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه فردوسی مشهد دانشگاه دیدار و در خصوص همکاری‌های علمی گفتگو نمود و در پایان این گفتگو تفاهم‌نامه همکاری گسترش روابط دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه آلبورگ دانمارک در حوزه انرژی امضا شد.

در این دیدار که دکتر محمدعلی ابراهیمی نیک و دکتر محمدحسین عباسپور فرد نیز حضور داشتند پروفسور ینزبو هولم نیلسون با تشکر از مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه برای میزبانی از ایشان و با معرفی دانشگاه آلبورگ دانمارک و جایگاه چهارم جهانی این دانشگاه در بخش انرژی‌های تجدید پذیر، ظرفیت‌های علمی و انسانی دانشگاه فردوسی مشهد را در حوزه انرژی بسیار مناسب و با توجه به بازدیدهایش از گاوداری، مزارع، پژوهشکده هوا – خورشید و نیز تدریس پاره‌وقت برخی از دروس در گروه بیوسیستم و گفت‌و‌گوی مستقیم با دانشجویان و استادان دانشگاه زمینه‌های گسترش روابط دانشگاه آلبورگ دانمارک با دانشگاه فردوسی مشهد در حوزه انرژی و دیگر حوزه‌های علمی – دانشگاهی را بسیار مناسب ارزیابی کرد. دکتر قبول نیز با تشکر از پروفسور جنز هولم نیلسون برای حضور در دانشگاه فردوسی مشهد و تدریس مشترک برخی از دروس، بهره‌مندی از دانش و تجربیات استادان دانشگاه معتبر جهانی را از برنامه‌های اساسی دانشگاه فردوسی مشهد نام برد و ابراز امیدواری کرد ارتباط مستقیم ایشان با استادان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی بخش انرژی زمینه‌ساز حضور این استادان و دانشجویان در دانشگاه آلبورگ دانمارک جهت فرصت مطالعاتی و نیز برگزاری دوره دکتری مشترک در بخش انرژی می‌باشد.

در پایان این نشست قرارداد همکاری‌های بین‌المللی میان دکتر قبول و پروفسور ینزبو هولم نیلسون به امضا رسید. بر اساس این قرارداد دکتر نیلسون درترم آینده به مدت سه هفته برای تدریس فشرده برخی دروس به دانشگاه فردوسی مشهد خواهد آمد و راهنمایی مشترک پایان‌نامه‌هایی در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد دانشجویان را خواهد پذیرفت و زمینه‌ فرصت مطالعاتی دانشجویان و استادان دانشگاه فردوسی مشهد با حمایت‌های اتحادیه اروپا و دانشگاه آلبورگ را فراهم خواهد کرد. همچنین دانشگاه آلبورگ متعهد خواهد شد زمینه دکتری مشترک در حوزه‌های مورد علاقه دو طرف را بررسی و اعلام کند.

یادآور می‌شود پروفسور ینزبو هولم نیلسون از استادان به نام در بخش انرژی‌های تجدید پذیر در سطح بین‌الملل می‌باشد که به همت آقای دکتر ابراهیمی نیک و میزبانی مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی برای تدریس پاره‌وقت، برگزاری سخنرانی و بررسی زمینه‌های گسترش روابط بین‌الملل به مدت یک هفته به دانشگاه فردوسی مشهد آمده است.

841331

آخرین اخبار