پیام رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد به مناسبت فرارسیدن دهه فجر

ارسال شده در تاریخ :

 

دهه فجر براى کشور ما یک فرصت تاریخى بود و ملت ما را از یک حصار بسیار خطرناک خارج کرد. تا وقتى یک ملت در حصار استبدادِ یک حکومت وابسته و فاسد و ضدّ مردم و ضدّ فرهنگ و دین قرار دارد، هیچ چیز زیبا و مطلوبى که زندگى آنها را از لحاظ مادّى و معنوى اعتلاء بخشد و پیش ببرد، نمى‏تواند در بین آنها پا بگیرد. (مقام معظم رهبری)

دهه فجر آغاز دورانی است که نور بر ظلمت غلبه کرد و بر همگان یادآور شد که می‌توان با سلاح ایمان به جنگ کفر رفت و خون را بر شمشیر پیروز کرد؛ همانگونه که قیام کربلا این اصل را پایه‌ گذارد و آموزه‌ای برای شیعیان و حق طلبان عالم شد به حق دهه فجر یادآور مجاهدت‌هایی است که امام عظیم الشان، خمینی کبیر، صورت داد تا ملتی طعم خوش حریت و استقلال را بچشد و آنچه را شایسته و بایسته اش است، به دست آورد این است دلیل بیان روشن رهبر معظم انقلاب که فرمود: این انقلاب بی نام خمینی در هیچ جای جهان شناخته شده نیست.

بدینوسیله فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر را به محضر رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی)، جامعه دانشگاهی، اساتید ،کارکنان و دانشجویان عزیز دانشگاه فردوسی مشهد تبریک و تهنیت عرض نموده و امید آن دارم که در همه حال ادامه دهنده راه امام راحل(ره) و شهدای عظیم‌الشان بوده و با عزمی راسخ و اراده‌ای استوار همچنان پیشتاز عرصه علم و سازندگی باشیم و با امید به آینده به سوی افق‌های پرفروغ حرکت کنیم.

سید مهدی حسینی مطلق

  رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری

در دانشگاه فردوسی مشهد

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه