همایش دانش‌آموزی شهاب دانشگاه فردوسی مشهد -آشنایی با رشته‌های دانشگاهی ویژه داوطلبین آزمون سراسری سال 1397

ارسال شده در تاریخ :

همایش دانش‌آموزی آشنایی با رشته‌های دانشگاهی ازجمله برنامه‌های نظام‌مند معاونت آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد بوده  که تحت نظارت گروه شناسایی و هدایت استعدادهای برتر (شهاب) دانشگاه باهدف آگاهی بخشی به دانش آموزان و خانواده‌ها در خصوص جزییات تخصصی رشته‌های دانشگاهی و انتخاب آگاهانه برگزار می‌گردد.

این همایش در گروه‌های مهندسی، علوم پایه و علوم انسانی و با معرفی 35 رشته دانشگاهی توسط اساتید برجسته و با همکاری دانشکده‌های مهندسی و علوم اداری و اقتصاد برگزار شد. استقبال گسترده دانش آموزان از این برنامه که در 3 روز متوالی برگزار گردیده، با حضور بیش از 2000 نفر در جلسات نشان از توجه ویژه به این موضوع دارد.

دکتر پیش‌قدم معاون آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد در مراسم آغازین این همایش در روز سه‌شنبه با اشاره به اهمیت ویژه به حوزه دانش‌آموزی و تأکید بر رسالت دانشگاه در رابطه با آگاهی بخشی و فرهنگ‌سازی شایسته در خصوص انتخاب آگاهانه رشته تحصیلی به توصیف هفت کارکرد دانشگاه با استعاره از حروف کلمه دانشگاه پرداخته و اشاره نمودند:

تعریف دانشگاه و هفت کارکرد اصلی آن را می‌توان به هفت حرف تشکیل‌دهنده نام دانشگاه ارتباط داد

حرف (د) :دانش است که همان رسالت دانشگاه  درحرکت در مرزهای دانش را تداعی می‌کند.

حرف (ا): آموزش است که بنیان آن استادان برجسته و شاخص هستند که این امر را میسر می‌سازند.

حرف (ن) : نخبه پروری است که می‌بایست در دانشگاه توجه ویژه‌ای به آن گردد و خروجی‌های دانشگاه خصلت نخبگی را دارا باشند.

حرف (ش): شغل است و همان افزایش توان اشتغال پذیری افراد است که در دانشگاه بایستی بدان توجه نمود.

حرف (گ): گره‌گشایی از مشکلات شخصی و اجتماعی زندگی افراد است. به‌راستی یک دانشگاه پویا و زنده این وظیفه را احساس کرده و در جهت آن گام برمی‌دارد

حرف (ا): آرامش است. دانشگاه باید محیطی فراهم کند که به افراد آرامش بدهد. دانشگاه سبز و با محیطی آرام و به‌دوراز دغدغه‌های شهری همواره یک فضیلت برای شهر خود است.

حرف (ه): هویت است. دانشگاه به هویت ایرانی اسلامی توجه کرده و درواقع مرجع هویت‌ساز به شمار می‌رود.

دکتر پیش‌قدم در ادامه با آرزوی موفقیت برای دانش آموزان آن‌ها را به خوب و کامل بودن در هر مقطع و هر رشته تحصیلی که نهایتاً باعلاقه مندی انتخاب و پذیرفته خواهند شد، توصیه کردند.

 لازم به ذکر است در روز چهارشنبه 17 مردادماه دو برنامه موازی در دانشکده‌های مهندسی و علوم اداری و اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌گردد: 

دانشکده مهندسی پذیرای داوطلبین با رتبه‌های زیر 1000 خواهد بود که مشاوره حضوری با اساتید برجسته  خواهند داشت و در دانشکده علوم اداری و اقتصاد نیز رشته‌های علوم انسانی شامل زبان انگلیسی، جغرافیا،زبان روسی، زبان فرانسه، فقه و مبانی حقوق اسلامی، علوم قرآن و حدیث، تاریخ و تمدن، فلسفه و حکمت اسلامی، ادیان و عرفان تطبیقی، علم اطلاعات و دانش شناسی روانشناسی، علوم تربیتی معرفی خواهند شد.

همچنین همایش معرفی رشته‌های مهندسی کشاورزی نیز در روز شنبه 20 مردادماه در دانشکده کشاورزی با حضور اساتید مربوطه برگزار می‌گردد.

آخرین اخبار