نشست صمیمی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با دانشجویان و فعالین فرهنگی دختر دانشگاه

ارسال شده در تاریخ :

به مناسبت ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها و بزرگداشت مقام زن نشست صمیمی و گفتگوی دانشجویان دختر فعال در حوزه فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه دانشگاه با دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه و دکتر طاهری معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد روز یکشنبه 19 بهمن 1399 برگزار شد.

دکتر محمد کافی در این نشست که حجت الاسلام طلابیگی معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و دکتر کرمانی مدیر فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه دانشگاه نیز حضور داشتند به طرح نکاتی در خصوص مقام زن و فعالیت زنان در جامعه و دانشگاه پرداخت.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ضمن اشاره به محدودیت هایی که برای حضور بانوان در فعالیت های اجتماعی وجود دارد، خاطرنشان کرد؛ با اینکه زنان در سال های اخیر مشارکتی گسترده در بسیاری از عرصه های علمی، فرهنگی و اجتماعی داشته اند و به عنوان مثال حدود شصت درصد دانشجویان این دانشگاه خانم هستند، اما حضور این قشر تحصیل کرده در پست های مدیریتی به‌مراتب کمتر از آقایان است در صورتی که هدف دولت و دانشگاه این بوده است که حداقل حدود یک سوم مدیران از میان خانم‌ها انتخاب شود.

 دکتر کافی حضور و  فعالیت سهم متناسبی از  کارمندان زن و مرد در دانشگاه و همچنین عضویت بیش از 130 عضو  هیأت علمی خانم را از افتخارات دانشگاه فردوسی مشهد اعلام کرد.

دکتر حمیدرضا طاهری معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد نیز در این نشست به شرح ظرفیت های رفاهی موجود دانشگاه برای دختران دانشجو و همچنین فرایند ساخت خوابگاه های متاهلی پرداخت و اظهار نمود: دراین زمینه تا به امروز پیگیری‌ها بنا به دلایلی به نتیجه‌ مطلوب منتهی نشده است اما تلاش ها در این ارتباط همچنان ادامه دارد.

سپس حجت الاسلام و المسلمین محمد طلابیگی در سخنان خود به این نکته اشاره کرد که در حوزه طرح مطالبات موانعی وجود دارد و آن هم نبود یک الگوی واحد برای ارائه مطالبات و پیگیری آنها است. وی اظهار کرد رکن کلیدی الگوی مطلوب مطالبه در میان عموم مردم و نیز  در حوزه دانشگاه، مهارت گفتگو است.

لازم به ذکر است دانشجویان حاضر به نمایندگی از دیگر دانش پژوهان و فعالان فرهنگی دانشگاه فردوسی مشهد ضمن ارائه گزارش فعالیت های بانوان در مجموعه های دانشجویی به بیان دغدغه های خود در خصوص موضوعات مختلف از جمله تسهیلاتی برای مادران دانشجو، ساماندهی خوابگاه‌های متاهلی، دوچرخه سواری بانوان،  مسائل زیست محیطی، لزوم تسهیل فعالیت های واحدهای داوطلبانه دانشجویی و... پرداختند.

در پایان این نشست به پیشنهاد دانشجویان حاضر  در جلسه مقرر شد شرایط لازم برای ادامه برگزاری چنین جلساتی  فراهم شود.

news9924071

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه