برگزاری نشست تخصصی مرز و مرزبانی در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

نشستی تخصصی با موضوع مرز و مرزبانی به کوشش گروه جغرافیای دانشگاه فردوسی مشهد و انجمن ژئوپلیتیک ایران شعبه خراسان رضوی و دفتر تحقیقات کاربردی مرزبانی خراسان رضوی به مناسبت هفته نیروی انتظامی و با حضور سردار ماشاء‌الله جان‌نثار فرمانده مرزبانی خراسان رضوی، هیئت‌رئیسه دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه همچنین اعضای هیئت‌علمی و میهمانان علاقه‌مند روز سه‌شنبه 17 مهرماه 1397 ساعت 10 در تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

در ابتدای نشست سردار ماشاء‌الله جان‌نثار فرمانده مرزبانی خراسان رضوی با موضوع «مرزبانی خراسان رضوی، مأموریت‌ها و تهدیدات منطقه»، سخنرانی نمود.

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی در این نشست اظهار نمود: دیپلماسی مرزی یکی از مأموریت‌های بسیار مهم مرزبانی است و در این راستا از ابتدای امسال تاکنون حدود 200 ملاقات میان مرزبانان استان با مرزبانان کشورهای افغانستان و ترکمنستان انجام‌شده است.

وی گفت: باهمت نیروهای مسلح، نهادهای امنیتی و اطلاعاتی و مرزبانی، اشراف اطلاعاتی بسیار خوبی بر مرزهای استان وجود دارد و نیروهای مرزبانی خراسان رضوی علاوه بر مأموریت‌های جاری از توان و آمادگی دفاعی بسیار خوبی برخوردارند و اجازه نخواهند داد اشخاص یا گروه‌های تکفیری و غیر تکفیری به مرزهای ما تعرضی داشته باشند.

لازم به ذکر است در ادامه این نشست دکتر محسن‌ جان‌پرور عضو هیئت‌علمی گروه جغرافیای دانشگاه فردوسی مشهد با موضوع «مرز و مرزبانی در زندگی روزمره» و سپس دکتر سید هادی زرقانی معاونت آموزشی و فرهنگی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد با موضوع «امنیت پایدار مرزی: امنیت مرز یا مرزنشین» سخنرانی کردند.

در حاشیه این نشست ضمن نمایش فیلم مستند مرزبانی، نمایشگاه دستاوردهای مرزبانی نیز برای حاضران برپا گردید.

این خبر تکمیل خواهد شد.

ارسال کننده خبر: محرابی

841008

آخرین اخبار