مراسم روز استقلال کشورسوریه دردانشگاه فردوسی مشهد برگزارشد

ارسال شده در تاریخ :

مراسم روز استقلال کشورسوریه با حضور دکتر موذن زاده رئیس اداره دانشجویان بین المللی دانشگاه و دانشجویان سوریه ای شاغل به تحصیل در دانشگاه فردوسی مشهد برگزارشد.

دراین مراسم خانم دکتر موذن زاده رئیس اداره دانشجویان بین المللی دانشگاه فردوسی مشهد ضمن ابراز خرسندی درسالروز استقلال کشور سوریه گفت:شما دانشجویان سوری با دانشی که از این دانشگاه فرا گرفته اید میبایست در راه آبادانی و بازسازی سوریه به کار بندید و باعث پیشرفت کشورتان گردید.

رئیس اداره دانشجویان بین المللی دانشگاه اظهارداشت: دانشجویان سوریه با شنیدن سرود ملی کشورشان از راه دور احساس غرور و افتخار می کنند و امیدوارند با تحصیلات عالیه درسازندگی کشورشان سهیم شوند.

عبدالله الشیخ عبدالله نماینده دانشجویان سوری دردانشگاه فردوسی مشهد به مناسبت هفتاد و دومین سالگرد روز استقلال سوریه با صدور بیانه ای اعلام کرد به پیروزی های کشور سوریه افتخار می کنیم و کنار دولت سوریه در برابر جنگ تروریستی تکفیری می ایستیم و شهدای مان چراغ راه و هدایت باقی خواهند ماند.

نماینده دانشجوئی کشورسوریه درادامه افزود:ما دانشجویان سوری دانشگاه فردوسی امیدواریم بتوانیم بعد از فارغ التحصیلی و کسب علم و دانش ار دانشگاه فردوسی مشهد به کشور خودمان برگردیم و پرچم دار علم و سازندگی باشیم.

در حاشیه برگزاری این مراسم ضمن برش کیک استقلال سوریه یک فیلم مستند در مورد شجاعت مردم سوریه درمقابل استعمارگران به نمایش در آمد.

لازم به ذکر است مراسم استقلال سوریه دردانشگاه فردوسی مشهد در روزعید الجلاء برگزارگردید عید الجلاء روزی است که در آن همه ساله مردم سوریه در 17 آوریل به مناسبت خروج آخرین سرباز فرانسوی از سرزمین‌های سوریه جشن می‌گیرند.

820096

آخرین اخبار