سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود

ارسال شده در تاریخ :

دکتر حمیدرضا طاهری معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد اظهار داشت: با ابلاغ وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری میزبانی مرحله ملی جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور به دانشگاه فردوسی مشهد واگذار گردید.

وی افزود: این جشنواره هرساله در سه مرحله دانشگاهی، منطقه‌ای و سراسری بین دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار می‌گردد و برگزیدگان آن درنهایت به مرحله ملی که شامل کلیه دستگاه‌ها اعم از دانشگاه‌های وزارت علوم تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، آزاد اسلامی، دانشگاه‌های پیام نور، جامع علمی و کاربردی، فنی و حرفه‌ای، فرهنگیان و دانشگاه علوم قرآن و معارف اسلامی می‌باشند، راه می‌یابند.

دبیر اجرایی جشنواره ادامه داد: مرحله ملی جشنواره قرآن و عترت با حضور بیش از 600 شرکت‌کننده در بخش‌های آوایی، معارفی، هنری، ادبی، پژوهشی و فناوری برگزار می‌شود که درمجموع ۶ بخش و ۳۳ رشته می‌باشد.

دکتر طاهری بیان داشت: مرحله ملی جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور طی روزهای 25 تا 28 آبان ماه در دانشگاه فردوسی مشهدبرگزارمی شود. پذیرش شرکت‌کنندگان در جشنواره روز 25 آبان ماه می‌باشد و آیین افتتاحیه روز شنبه 26 آبان ماه از ساعت 8 تا 11 و آیین اختتامیه روز یکشنبه 27 آبان ماه از ساعت 18 تا 22 در محل تالار زنده‌یاد دکتر رحیمی زاده دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد با حضور مسئولین عالی‌رتبه کشوری و استانی برگزار می‌شود.

وی همچنین افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های به‌عمل‌آمده مسابقات بخش آوایی در سالن‌هایی که به همین منظور آماده‌شده است در محل اسکان شرکت‌کنندگان برگزار خواهد شد.

دبیر اجرایی جشنواره قرآن و عترت افزود: با تحویل آثار بخش‌های ادبی، هنری، پژوهشی و فناوری به دبیرخانه جشنواره کار داوری قریب به 400 اثر با حضور اساتید و صاحب نطران آغازشده است و نتایج روز شنبه 19 آبان ماه مشخص خواهد شد.

 معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد در پایان گفت: این جشنواره به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بسترهای ورود دانشجویان به فعالیت‌های قرانی هست که باهدف ارتقای سطح فرهنگ قرآنی، اسلامی و اعتلای اخلاق و ایمان دینی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و همچنین تقویت و توسعه فضای معنوی و قرآنی در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.

 

 

 

 

برای آگاهی از اخبار و رویدادهای دانشگاه فردوسی مشهد می توانید به پیام رسان های :

سروش:

http://Sapp.ir/fumsoroush

ایتا:

https://eitaa.com/ferdowsieum

مراجعه نمایید

 

آخرین اخبار