سومین مدرسه تابستانی دانشگاه فردوسی مشهد افتتاح شد

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد مراسم افتتاحیه مدرسه تابستانی مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبان دانشگاه فردوسی مشهد، روز سه‌شنبه 11 تیرماه 98 با حضور 110 فارسی آموز از کشور لبنان، در تالار شریعتی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

دکتر احسان قبول، مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه، ضمن خوشامدگویی به استادان و فارسی آموزان لبنانی، توضیحاتی در خصوص محتوای آموزشی و برنامه کلاس‌های زبان فارسی مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبان دانشگاه فردوسی مشهد(مرکز فردوسی) ارائه کرد و با اشاره به تجربه موفق دوره قبل مدرسه تابستانی، اهداف این دوره سه‌هفته‌ای را ارتقای مهارت گفتاری فارسی آموزان و نیز برگزاری تورهای گردشگری، زیارتی و مذهبی، عنوان کرد. وی در پایان ابراز امیدواری کرد این دوره بتواند به اهدافش دست یابد و فارسی آموزان با نگاهی جدید به لبنان بازگردند و در جهت ارتقای کشورشان بکوشند.

دکتر محمد تقوی رئیس مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبان دانشگاه فردوسی مشهد(مرکز فردوسی) نیز ضمن خیرمقدم توضیحاتی در خصوص برنامه‌های آموزش این دوره ارائه کرد.

وی حضور در ایران را فرصت مغتنمی برای فارسی آموزان دانست که در فضای کاملاً فارسی بتوانند مهارت‌های زبانی خود را ارتقا ببخشند. همچنین ابراز امیدواری کرد که این دوره هم مانند دوره پیشین با موفقیت به پایان برسد.

دکتر زینب مؤذن‌زاده ، رئیس اداره دانشجویان بین‌المللی دانشگاه فردوسی مشهد، ضمن معرفی برنامه‌های این دوره بر آشنایی بافرهنگ از طریق آموختن زبان تأکید کرد. همچنین وی به معرفی برنامه‌های تفریحی، زیارتی و پردیس‌گردی این دوره پرداخت و ابراز امیدواری نمود فارسی آموزان بتوانند بافرهنگ غنی ایران آشنا شوند. وی در پایان یادآور شد آموختن زبان بالی است برای پرواز و اوج گرفتن در آسمان انسانیت، موفقیت، فرهنگ و دانش.

سپس خانم دکتر امل ناصرالدین، مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی مدارس المهدی لبنان، ضمن تشکر از میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد  با توجه به تجربه موفق دوره قبل، مهم‌ترین هدف برگزاری این دوره‌ها را ایجاد انگیزه و ارتقا سطح زبان‌آموزی دانش آموزان دانست و از دست‌اندرکاران و برگزارکنندگان این دوره تشکر و قدردانی کرد.

843113

843108

843112

843110

843111

 

آخرین اخبار