سخنرانی با عنوان کهاد مالی اقتصادی، کاربرد ریاضی در علوم اجتماعی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :

به مناسبت هفته پژوهش و فناوری، جلسه سخنرانی دکتر مهدی فیضی، عضو هیات علمی گروه اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد با عنوان " کهاد مالی اقتصادی، کاربرد ریاضی در علوم اجتماعی " در تاریخ 27 آذر ماه 1400 به صورت مجازی برگزار شد.

در ابتدا دکتر فیضی دلیل اهمیت ریاضیات در اقتصاد و سایر زیر شاخه های علوم اجتماعی را بیان کرده و علاقه را مهمترین عامل انتخاب کهاد و رشته تحصیلی مقاطع بالاتر دانست.

وی در تعریف علم اقتصاد آن را علم مدلسازی کمی تصمیم (رفتار) انسان‌ها بیان کرده و مزیت رقابتی دانشجویان ریاضی در ورود به رشته اقتصاد را توضیح داد و در ادامه ویژگی های علم اقتصاد را بیان کرده و نمونه هایی از پرسش هایی که در علم اقتصاد به آن پاسخ داده می‌شود را ذکر کرد.

دکتر فیضی با بیان سلسله مراتب نهادهای موثر در جامعه، علوم متناظر با هر یک از این سطوح را شرح داد، سپس شاخه های علم اقتصاد را بیان کرده و وضعیت این رشته در بازار کار توضیح داد و در انتها مسیرهای پیشنهادی ورود به این رشته را بیان کرد.

این جلسه باحضور اعضای هیأت علمی و سایر علاقمندان برگزار شد و با پاسخگویی دکتر فیضی به پرسش های مطرح شده از سوی حاضرین و اهدای تقدیرنامه ای از طرف دانشکده علوم ریاضی به پایان رسید.

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه