رونمایی از پوستر دومین همایش ملی دولت پژوهی در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

دکتر وحید سینایی عضو هیئت‌علمی دانشگاه فردوسی مشهد و دبیر همایش ملی دولت پژوهی، روز یکشنبه 20 آبان ماه 1397 در مراسم رونمایی از پوستر دومین همایش ملی دولت پژوهی در دانشگاه فردوسی مشهد اظهار نمود: همه دولت‌ها دچار بحران‌ها و چالش‌هایی هستند و نظام جمهوری اسلامی هم دچار بحران‌ها و چالش‌هایی است که شناخت ریشه‌ای این بحران‌ها و چالش‌ها برای مقابله با مشکلات بسیار ضروری است.

وی اظهار داشت: در این زمینه نقش و جایگاه نخبگان دانشگاه‌ها بسیار برجسته و شاخص است و در طول تاریخ نمونه‌ای سراغ نداریم که یک دولت بدون برخورداری از کمک نخبگان جامعه در ارکان حاکمیتی به توسعه و پیشرفت دست‌یافته باشد.

وی گفت: هدف از همایش ملی همایش ملی دولت پژوهی که روزهای هفتم و هشتم اسفندماه امسال برگزار می‌شود، شناخت چالش‌ها و آسیب‌شناسی ریشه‌ای و کارشناسی دولت و حاکمیت جمهوری اسلامی با مشارکت نخبگان دانشگاهی است.

دکتر سینایی افزود: این همایش در محورهای مبانی نظری و اندیشه‌های دولت جمهوری اسلامی، مذهب، سیاست و دولت جمهوری اسلامی، بنیان‌ها و مسائل حقوقی دولت در جمهوری اسلامی، سیاست‌گذاری‌های عمومی و دولت جمهوری اسلامی برگزار می‌شود.

دبیر همایش ملی دولت پژوهی، سیاست و روابط خارجی دولت جمهوری اسلامی، جامعه‌شناسی سیاسی و دولت جمهوری اسلامی، اقتصاد سیاسی و دولت در جمهوری اسلامی و آینده‌پژوهی دولت جمهوری اسلامی را از دیگر محورهای این همایش برشمرد.

وی اظهار داشت: امیدواریم با کالبدشکافی چالش‌های پیش روی نظام و معرفی راهکارهای مقابله با آن‌ها با کمک نخبگان و دانشگاهیان به راهکارهای مناسب دست‌یافته و آن‌ها را در اختیار مسئولین کشور قرار دهیم.

دومین همایش ملی دولت پژوهی  در دانشگاه فردوسی مشهد با عنوان دولت جمهوری اسلامی ایران: بنیان، آسیب، چشم‌انداز در تاریخ هفتم و هشتم اسفندماه ۱۳۹۷  در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.

841270

آخرین اخبار