اطلاعیه رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از واکسن یادآور

ارسال شده در تاریخ :

قابل توجه دانشگاهیان دانشگاه فردوسی مشهد

با توجه  به نامه شماره  38/12/12607 مورخ 1401/04/21  استانداری خراسان رضوی در خصوص شیوع مجدد ویروس کرونا و افزایش تعداد افراد مبتلا به بیماری کرونا در سطح استان خراسان رضوی بدینوسیله مصوبات یکصد و هجدهمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مورخ 1401/04/04 جهت رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغ می گردد.

1-پیشنهاد کمیته علمی مبنی بر تزریق حداقل یک نوبت واکسن یادآور کووید 19 در کلیه گروه های سنی مورد تایید ستاد ملی (بالاتر از 18 سال) بخصوص در گروه های پرخطر همانند بیماران مبتلا به سرطان و دارای نقص ایمنی در سال جاری صرفنظر از تعداد دفعات استفاده از واکسن در گذشته (تنها به شرط سپری شدن حداقل 6 ماه از آخرین نوبت واکسن) در تابستان 1401 به عنوان واکسن یادآور مورد تایید قرار گرفت.

2- استفاده از ماسک در کلیه اماکن شهرهای قرمز و نارنجی همچنان ضروری است. در شهرهای زرد و آبی به منظور حفظ و نگهداری شرایط مناسب فعلی، تداوم استفاده از ماسک و رعایت شیوه نامه های بهداشتی در فضاهای پرازدحام و پرتردد همچون وسایل نقلیه عمومی (مترو، اتوبوس و ...)، پاساژها، مراکز درمانی و فضاهای بسته دارای تهویه نامناسب و … الزامی و مورد تاکید است.

مرکز بهداشت و درمان دانشگاه فردوسی مشهد

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه