دیدار مدیر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه با مدیر بین‌الملل علوم و فناوری وزارت علوم هند

ارسال شده در تاریخ :

روز چهارشنبه ۱۸ اسفندماه ۱۴۰۰ دکتر احسان قبول مدیر همکاری‌های علمی و بین المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه فردوسی مشهد با دکتر وارشنی مدیر امور بین الملل علوم و فناوری وزارت علوم هند در دهلی دیدار داشت. در این دیدار که دکتر منتصر مهدی رایزن علمی سفارت ایران در هند حضور داشت دکتر قبول ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های دبیرخانه مرکزی همکاری‌های علمی و بین‌المللی میان دانشگاه های ایران و هند مستقر در دانشگاه فردوسی مشهد به ارائه گزارشی از وضعیت ۱۲ طرح پژوهشی مشترک میان استادان دانشگاه های ایران و هند پرداخت.

دکتر وارشنی ضمن ابراز خشنودی از حضور دکتر قبول در هندوستان ابراز امیدواری کرد همکاری‌های علمی و فناوری میان دو طرف با سرعت بیشتری انجام شود.
در پایان‌ این نشست مقرر شد در اردیبهشت ماه وبیناری با حضور متخصصان در ۷ حوزه علم و فناوری از دانشگاه های ایران و هند برگزار شد و پس از برگزاری این وبینار زمینه تعریف طرح‌های پژوهشی مشترک فراهم شود.
یادآور می‌شود دانشگاه فردوسی مشهد از سال ۱۳۹۷ دبیرخانه مرکزی همکاری‌های علمی و بین‌المللی میان دانشگاه های ایران و هند از سوی وزارت علوم تحقیقات و فناوری تعیین شده است.
استادان محترم برای آگاهی از زمینه های همکاری با دانشگاه های هند می توانند با مسوولان بین الملل دانشکده ها (معرفی شده در لینک‌زیر) ارتباط برقرار کنند.

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه