دیدار رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با رئیس دانشگاه وارث الانبیاء کشور عراق

ارسال شده در تاریخ :

روز چهارشنبه 24 بهمن‌ماه 1397 دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با دکتر طالب حسن موسی رئیس دانشگاه وارث الانبیاء رئیس دانشگاه وارث الانبیاء عراق دیدار و پیرامون همکاری بیشتر با این دانشگاه گفتگو نمود.

دکتر کافی در این دیدار وابستگی دانشگاه وارث‌الانبیاء به آستان مقدس امام حسین (ع) را برای دانشگاه فردوسی مشهد مهم تلقی کرد و تأکید نمود دانشگاه فردوسی مشهد، کلیه تجربیات نزدیک به 70 سال قدمتش را در اختیار دانشگاه وارث‌الانبیاء قرار خواهد داد و درزمینهٔ تأسیس رشته‌های جدید و موردنیاز کشور عراق و نیز ارتقاء سطح علمی استادان آن دانشگاه، آمادگی همکاری دارد.

دکتر طالب حسن موسی رئیس دانشگاه وارث الانبیاء، نیز اظهار داشت: این دانشگاه در سال گذشته افتتاح‌شده است و در طی این مدت زیرساخت‌های مناسبی را برای توسعه پدید آورده است. وی برنامه جدید دانشگاه وارث الانبیاء را پس از فراهم آوردن زیرساخت‌های لازم، گسترش روابط بین‌الملل دانست و اولین دانشگاه برای گسترش این روابط را دانشگاه فردوسی مشهد معرفی کرد، چراکه دانشگاه فردوسی مشهد در طی سال‌های اخیر، حضور بسیار مؤثر و عملیاتی در سطح علمی- دانشگاهی در کشور عراق داشته است و دانشگاه وارث الانبیاء خواهان امضاء تفاهم‌نامه با دانشگاه فردوسی مشهد است.

دکتر پیش‌قدم معاون آموزشی دانشگاه نیز آمادگی در اختیار گذاشتن سامانه‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه و نیز تجربیات کالج دانشگاه فردوسی مشهد را به دانشگاه وارث الانبیاء اعلام کرد.

در این دیدار که دکتر محمدرضا هاشمی معاون ارشد رئیس دانشگاه و دکتر احسان قبول مدیر دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی نیز حضور داشتند، توافق شد در اولین فرصت، توافق‌نامه میان دو دانشگاه و قراردادهای اجرایی آن آماده شود.

لازم به ذکر است دیدار با روسای دانشکده‌های علوم اداری و اقتصادی و ادبیات و علوم انسانی و نیز بازدید از موزه و کتابخانه مرکزی از دیگر برنامه‌های رئیس دانشگاه وارث الانبیاء در دانشگاه فردوسی مشهد بود که در دیدار دکتر طالب حسن موسی رئیس دانشگاه وارث الانبیاء کشور عراق با مسئولان دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد که با حضور دکتر عبدالرضا جوان جعفری رئیس این دانشکده و آقای قپانچی عضو هیئت‌علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی برگزار شد، طرفین ضمن ارائه گزارش متقابل از مراکز علمی متبوع، علاقه خود را به همکاری متقابل درزمینهٔ های مختلف تبادل دانشجو، انتقال تجربیات علمی و پژوهشی، حمایت از پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها، برگزاری همایش‌های مشترک در گرایش‌های مختلف حقوقی ابراز داشتند و تأکید کردند که این همکاری صرفاً به تنظیم و امضاء تفاهم‌نامه محدود نشده و گام‌های اجرائی هرچه سریع‌تر آغاز گردد.

841736

841737

آخرین اخبار