دیدار رئیس بنیاد ملی نخبگان کشور افغانستان با رئیس دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر تالقانی رئیس بنیاد ملی نخبگان کشور افغانستان روز چهارشنبه 6 شهریورماه 1398 با دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار که آقای حسینی نماینده آن بنیاد در دانشگاه فردوسی مشهد نیز حضور داشت، دکتر محمد کافی به‌ضرورت تداوم و گسترش ارتباطات دانشگاهی میان کشور ایران و افغانستان اشاره کرد و این امر را در خصوص دانشجویان نخبه دو طرف مهم‌تر دانست.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به تحصیل نزدیک به 700 دانشجوی کشور افغانستانی در دانشگاه فردوسی مشهد که بخش قابل‌توجهی از این دانشجویان در دوره‌های تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند، دانشجویان فارغ‌التحصیل را ظرفیتی آماده برای بهره‌وری در کشور افغانستان معرفی کرد.

دکتر کافی آمادگی دانشگاه فردوسی مشهد برای حمایت از دانشجویان نخبه کشور افغانستان در حوزه‌های آموزشی و پژوهشی را اعلام کرد و ابراز امیدواری کرد با همکاری‌های مشترک دو طرف، زمینه ارتقاء جایگاه و به‌کارگیری دانشجویان افغانستانی در کشور افغانستان بیش‌ازپیش فراهم شود.

دکتر حسام‌الدین تالقانی رئیس بنیاد ملی نخبگان کشور افغانستان نیز این بنیاد را بنیادی مردم‌نهاد معرفی کرد که از مهم‌ترین مأموریت‌های آن شناسایی، حمایت و کارآفرینی نخبگان کشور افغانستان می‌باشد، وی با اشاره به جایگاه علمی بالای دانش‌آموختگان افغانستانی از دانشگاه‌های ایران خصوصاً دانشگاه فردوسی مشهد، آمادگی این بنیاد را برای امضاء قرارداد همکاری با دانشگاه فردوسی مشهد و انجام برنامه‌های مشترک اعلام کرد.

دکتر قبول مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه فردوسی مشهد نیز با ارائه گزارشی از تعداد دانشجویان بین‌الملل از کشور افغانستان و برنامه‌های متنوع با کشور افغانستان به برخی از برنامه‌های دانشگاه فردوسی مشهد در ارتباط با دانشجویان ممتاز خارجی اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد این برنامه‌ها پس از امضاء قرارداد با بنیاد ملی نخبگان کشور افغانستان برای دانشجویان افغان گسترده‌تر شود.

843312

آخرین اخبار