حضور دکتر ناصر شاهنوشی عضو هیأت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد در برنامه چشم انداز

ارسال شده در تاریخ :

دکتر ناصر شاهنوشی عضو هیات علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد با حضور در برنامه چشم انداز روز دوشنبه 6 اردیبهشت 1400 به بیان دیدگاهها و نظرات خود پیرامون موضوع افزایش اشتغال و قدرت خرید مردم به عنوان مطالبه از دولت آینده پرداخت‌.

دکترناصر شاهنوشی مدرس دانشگاه فردوسی مشهد در این برنامه با اشاره به اینکه اشتغال اساساً یک نتیجه و یک برآیند است و نیازمند سرمایه‌گذاری است گفت: برای این که اشتغال داشته باشیم باید متناسب با آن سرمایه‌گذاری انجام دهیم وی با اشاره به اینکه 45 هزار میلیارد تومان صرف احداث سد در کشور شده است این در حالیست که سدها بازدهی مناسب را ندارند.

دکتر شاهنوشی با اشاره به اینکه اگر یک پنجم این سرمایه در طول این سال‌ها صرف احیای قنوات می‌شد شاید بحران آب در کشور کمتر می‌شد گفت: سرمایه گذاری بستر اشتغال را ایجاد می‌کند لذا باید بازدهی مناسب هم داشته باشد اگر در سال‌های آینده به سمت گسترش پاساژ و مراکز تجاری پیش برویم در حوزه اشتغال هیچ روند رو به رشدی را نخواهیم داشت اما اگر این سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری باشد حتماً سرمایه گذاری در خدمت اشتغال در می آید. وی عنوان کرد: 13 میلیون جوان در آستانه ازدواج داریم لذا بین اشتغال و ازدواج رابطه مستقیمی وجود دارد اگر سرمایه‌گذاری برای اشتغال صورت گیرد در طی 5 سال، 6 الی 7 میلیون جمعیت اضافه می شود ،اشتغال خیلی از مشکلات را حل می کند. وی ادامه داد: دولت آینده باید بورس را تقویت کند لذا اتفاق میمونی در کشور رخ داده است به طوری که مردم به سمت فعالیت در بورس گرایش پیدا کردند، بورس می‌تواند سرمایه‌گذاری‌های خرد را جمع کند، حجم نقدینگی کشور زیاد است لذا نهاد بورس باید تقویت شود.

شایان ذکر است که در این برنامه (دویست و نود و دومین قسمت) علاوه بر دکتر ناصر شاهنوشی استاد گروه آموزشی اقتصاد کشاورزی دانشکده دانشگاه فردوسی مشهد، خاندوزی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، علوی راد مدرس دانشگاه یزد و پیمان مولوی دبیر انجمن اقتصاددانان ایران دیشب با حضور در برنامه چشم انداز به بررسی موضوع افزایش اشتغال و قدرت خرید مردم به عنوان مطالبه از دولت آینده پرداختند‌

 گفتنی است: چشم انداز اقتصاد ایران برنامه ای از شبکه تلویزیونی ایران کالاست که به بررسی مسایل روز اقتصاد کشور با حضور مسئولین، دانشگاهیان و کارشناسان مطرح اقتصادی می پردازد.

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه