حضور دانشگاه فردوسی مشهد در میان دانشگاه‌های برتر جهان

ارسال شده در تاریخ :

در نتایج بررسی دانشگاه ملی تایوان (National Taiwan University) دانشگاه فردوسی مشهد برای اولین‌ بار موفق به حضور در میان دانشگاه‌های برتر جهان شده است.

دانشگاه ملی تایوان (National Taiwan University)، از سال ۲۰۰۷ دانشگاه‌های جهان را بر اساس مواردی نظیر تعداد مقالات منتشرشده در مجلات و میزان استناد به مقالات و از طریق ۸ شاخص در سه محور بهره‌وری پژوهش، تأثیر پژوهش و تعالی پژوهش مورد رتبه‌بندی قرار داده و 800 دانشگاه برتر جهان را معرفی می‌نماید. این نظام علاوه بر رتبه‌بندی کلی، دانشگاه‌ها را در 6 زمینه و 14 موضوع نیز رتبه‌بندی می‌کند و در نتایج این دوره، دانشگاه فردوسی مشهد برای اولین‌ بار موفق به حضور در میان دانشگاه‌های برتر جهان شده است.

همچنین بر اساس نتایج رتبه‌بندی موضوعی 2018 این نظام، دانشگاه فردوسی مشهد در حوزه موضوعی علوم کشاورزی موفق به کسب رتبه جهانی 258 و در حوزه موضوعی مهندسی مکانیک با اولین حضور خود، موفق به کسب رتبه 83 در جهان شده است. شایان‌ذکر است،‌ رتبه دانشگاه در حوزه موضوعی علوم کشاورزی نسبت به نتایج ارزیابی این نظام در سال 2017،‌ از رتبه 400 – 351 به 258 ارتقا یافته است.

معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع دانشگاه فردوسی مشد

آخرین اخبار