حضور رئیس بخش ایران شناسی دانشگاه فیلیپس ماربورگ آلمان در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط  عمومی دانشگاه فردوسی مشهد ، پروفسور کریستف ورنر استاد و رئیس بخش ایران شناسی دانشگاه فیلیپس ماربورگ آلمان به منظور آشنایی با امکانات دانشگاه فردوسی مشهد، روز سه شنبه 14 اسفند ماه 97 از مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبان  دانشگاه بازدید کرد.

پروفسور ورنر ضمن حضور در کلاس ها و بازدید از امکانات آن، با معاون آموزش و پژوهش این مرکز گفت و گو کرد.

دکتر چهارمحالی پس از معرفی مرکز فردوسی دانشگاه و دوره های آموزشی،شمار فارسی آموزان، تنوع ملیت آنان و منابع درسی زبان فارسی، ابراز امیدواری کرد تا دانشجویان ایران شناسی دانشگاه ماربورگ برای گذراندن دوره های بلند مدت و تابستانه(فشرده) آموزش زبان فارسی در دانشگاه فردوسی حضور پیدا کنند  تا ضمن فراگیری زبان فارسی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم ایران و جاذبه های معماری، هنری و گردشگری آن از نزدیک آشنا شوند.

دکتر ورنر نیز پس از معرفی گروه ایران شناسی دانشگاه ماربورگ با اظهار خرسندی از حضور در دانشگاه فردوسی مشهد، برای همکاری در خصوص اعزام دانشجویان ایران شناسی به مرکز فردوسی قول مساعد داد.

لازم به ذکر است پروفسور ورنر ، استاد و رئیس بخش ایران‌شناسی دانشگاه ماربورگ آلمان، در ادامه حضور خود در دانشگاه فردوسی مشهد در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دکتر علی شریعتی دانشگاه در نشستی با حضور اعضای هیئت علمی این دانشکده  حضور یافت و در سخنانی چشم‌اندازی از وضعیت ‌ایران‌شناسی در آلمان از گذشته تا کنون و آینده ارائه کرد،  سپس حاضران در جلسه پرسش‌های خود در زمینه موضوع بحث را مطرح و با سخنران گفت‌و‌گو کردند.

لازم به یادآوری است که سفر پروفسور ورنر یک هفته پس از امضای تفاهم‌نامه میان دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه ماربورگ انجام شد.

841850

 

آخرین اخبار